Wydarzenia Wadowice

Powiększono przedszkole

Gmina Kalwaria Zebrzydowska  systematycznie inwestuje w tworzenie nowych przedszkoli,  w których fachową opiekę znajdą najmłodsi mieszkańcy gminy. Teraz oddano do użytku trzy nowe sale w Przedszkolu w Przytkowicach.

W Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach dokonano przebudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń szkolnych na przedszkolne w ramach poszerzenia istniejącego już przedszkola. Wartość inwestycji wyniosła 313 tys. zł. Nowe pomieszczenia szkolne przygotowane są zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Są to trzy kolorowe sale, tworzące klimat zachęcający do zabawy i edukacji. Pomieszczenia wyposażono też w pomoce dydaktyczne i zabawki dla najmłodszych. Dzięki tej rozbudowie w Przytkowicach opiekę znajdzie  około 70 dzieci.  – Nasze jednooddziałowe Przedszkole było zdecydowanie za małe. Wiedząc, iż oczekiwania mieszkańców są duże, że wiele dzieci czeka na miejsce w przedszkolu, zastanawialiśmy się, czy nie udałoby się przebudować części szkoły i dostosować ją do potrzeb przedszkola. Po rozmowach z burmistrzem, sołtysem i radnymi, po konsultacjach z projektantem doszliśmy do wniosku, że jedynym właściwym rozwiązaniem będzie zaadaptowanie pomieszczeń administracyjnych oraz pokoju nauczycielskiego. Pomysł zyskał akceptację władz gminy i przystąpiono do jego realizacji – informuje  dyrektor szkoły Urszula Wilczyńska, dziękując wszystkim życzliwym nam osobom za pomoc i wsparcie w realizacji naszych zamierzeń.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej – Augustyn Ormanty w towarzystwie najmłodszych mieszkańców Przytkowic, dyrektor szkoły – Urszula Wilczyńska, były dyrektor szkoły – Paweł Porzycki, radni miejscy – Tadeusz Chrostek i Kazimierz Targosz.

 

google_news