Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Poza schematem – nowoczesne domy jednorodzinne na miarę XXI wieku

Żyjemy w czasach stale pędzącej technologii, do której chcąc nie chcąc musimy się dostosowywać. Świat zmienia się na naszych oczach, a wraz z nim zmianom ulega nasze postrzeganie rzeczywistości. Standardowe domy odchodzą w niepamięć, a na ich miejsce wkraczają projekty odbiegające stylistycznie od tego, co niegdyś określane było przez nas jako klasyczny dom jednorodzinny – pozbywamy się spadzistych dachów na rzecz ich płaskich odpowiedników. Przyszłość to awangardowe bryły geometryczne, które podkreślają to, co dziś jest na wagę złota: oryginalność, indywidualizm i brak przebierania w półśrodkach. Polacy coraz chętniej korzystają z porad architektów, którzy projektują nowoczesne domy jednorodzinne, uwzględniając w planach główne potrzeby inwestorów. Piękno tkwi w prostocie, a najlepszym tego przykładem są sumiennie stawiane obok siebie innowacyjne budynki mieszkalne.

Funkcjonalność jako nadrzędna cecha charakteryzująca nowoczesne domy

Wraz z myślą zaczerpniętą prosto z modernizmu architektonicznego, współczesne projekty cechują się lekką bryłą, płaskim dachem i dużą liczbą przeszkleń czy okien. Cała konstrukcja nowoczesnego domu jednorodzinnego skupia się wokół idei funkcjonalności i ergonomii. Wierzymy, że siła tkwi w minimalizmie, co zresztą widać już na pierwszy rzut oka. Nie musimy wchodzić do wnętrza domu – wystarczy zerknąć na duże, płaskie i jednolite powierzchnie elewacji czy oszczędne wzornictwo by pomyśleć, że część wewnętrzna domu jest tak samo harmonijna jak jej zewnętrzny obraz. Do łask wracają materiały takie jak beton, szkło czy metale, doskonale spełniając zasadę „mniej znaczy więcej”. Zmiany w architekturze wynikają przede wszystkim ze zwiększonej populacji ludzkiej kosztem zagospodarowania przestrzennego, rozwojem budownictwa pod kątem powstawania domów wielorodzinnych oraz kotłującej się potrzeby maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Chociaż nowoczesne budownictwo nie musi podobać się każdemu, trzeba przyznać jedno – projekty potrafią zaprzeć dech w piersiach, zwłaszcza jeżeli stanowią mieszankę współczesnego zamiłowania do technologii z elementami nawiązującymi do przyrody i ochrony środowiska.

Płyty HPL i ich współczesne zastosowanie w nowoczesnym budownictwie

Jak zdążyliśmy wspomnieć, nowoczesność w architekturze obejmuje również wybór oryginalnych rozwiązań. Chyba nie da się lepiej oddać charakteru nowoczesnego domu, niż poprzez awangardową elewację. Płyty HPL stanowią niezwykle uniwersalny materiał, przez co zostały pokochane przez współczesnych architektów z całego świata. Wykorzystywane do pokrycia ścian zewnętrznych budynków, mogą przybierać różne formy, komponując się przy tym z otoczeniem bądź nadawać mu akcenty. Na stronie mediplex.pl/sklep/tworzywa/budowlane/plyty-hpl/ możemy podziwiać pełen wachlarz wariantów płyt o różnej grubości i kolorystyce. Mnogość modeli daje inwestorom wręcz nieograniczone możliwości. Na blogu prowadzonym przez firmę Mediplex można dodatkowo zapoznać się z zaletami płynącymi z zastosowania tej formy elewacji. Nowoczesne domy jednorodzinne zaskakują swoją prostotą i funkcjonalnością, stając się marzeniem wielu Polaków. Przyszłość wznosi się na naszych oczach – najwyższy czas skorzystać z najnowszych rozwiązań.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments