Bielsko-Biała Na sygnale

Pożar w dawnym ośrodku biwakowym

Cztery zastępy straży pożarnej uczestniczyły w gaszeniu pożaru w dawnym ośrodku wypoczynkowym i biwakowym przy ul. Biwakowej w Bielsku-Białej. W pustostanie ktoś zaprószył ogień.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 10.36. – Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się w budynku o powierzchni około 20 x m metrów, płonęło w pomieszczeniach wypełnionych śmieciami. Ogień przeniósł się na część konstrukcji dachu i stolarkę okienną pustostanu. Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody, jednego do wnętrza budynku, a drugiego na dach. Sprawdziliśmy pustostan pod kątem obecności osób poszkodowanych, nikogo nie znaleźliśmy – powiedział nam kpt. Tomasz Kokoszyński z JRG2 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przelali część drewnianej konstrukcji dachu. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, JRG2, OSP Kamienica i patrol policji. Działania straży pożarnej zakończono przed południem. – Ten budynek stoi pusty od ponad dziesięciu lat jak nie piętnastu. Kiedyś tu przyjeżdżali harcerze, ale wiele lat temu ośrodek zlikwidowano. Najprawdopodobniej co jakiś czas tu bezdomni koczują – powiedział naszemu portalowi pobliskiego budynku.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Wesoły Romek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wesoły Romek
Gość
Wesoły Romek

Ładny ośrodek…. Prawie jak na lazurowym wybrzeżu !