Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Czy zabieg u dentysty musi boleć?

Wizyta u dentysty spędza sen z powiek zarówno dzieci jak i dorosłych. Trudno się zresztą dziwić, wizja wiertła wwiercającego się w delikatną strukturę naszych zębów, nie należy z pewnością do najprzyjemniejszych. Dlatego też, wiele osób odkłada wizytę u stomatologa do ostatniej chwili. A niestety, nie jest to dobrą decyzją w kontekście stanu naszego uzębienia. Dlatego też warto jest zadać sobie pytanie: czy zabieg u dentysty musi boleć? Zwłaszcza w czasach w których w stomatologii, wykorzystuje się zupełnie nowe metody leczenia zębów.

Ból u dentysty nie jest już regułą

Faktem jest, że w dawnych czasach, kiedy dostępność znieczulenia oraz środków uśmierzających ból podczas zabiegu dentystycznego była znika, wizyta u dentysty często wiązała się z olbrzymim bólem. Zwłaszcza w przypadku leczenia kanałowego czy zabiegu borowania. Jest to jednak relikt zamierzchłych czasów. Teraz, wasza wizyta u dentysty będzie przede wszystkim szybka i może nie tyle przyjemna co bezbolesna, wynika to z tego, że niemal każdy zabieg, który wiąże się z wnikaniem w strukturę zęba czy dziąsła, jest wykonywany przy znieczuleniu. A jest to równoznaczne z tym, że nie czujecie żadnego bólu. Nie musicie jednak wierzyć na słowo. Wystarczy, że wybierzecie się do dentysty i sami przekonacie się o tym jak wiele w tej materii uległo zmianie.

Znieczulenie też przecież boli

Jest to błędne założenie. Fakt faktem, kiedyś znieczulenia dokonywano się poprzez wstrzyknięcie środka znieczulającego na przykład w korzeń zęba. Jak łatwo się domyślić, wbijanie igły w dziąsło również było bolesne. Obecnie jednak bardzo często wykorzystuje się znieczulenie w formie aerozolu oraz sprayu. Na jakiej zasadzie działa takie znieczulenie? Otóż, dentysta spryskuje miejsce poddane zabiegowi taką substancją, która po kilku chwilach sprawia, że czujecie się dokładnie tak samo jak gdybyście dostali zastrzyk znieczulający Unikacie w ten sposób bólu związanego z wbijaniem igły, a jednocześnie znieczulenie zaczyna działać bardzo szybko. Tyle wystarczy, żeby zabieg przebiegł bezboleśnie.

Najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka

Stara maksyma mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tak też jest w tym przypadku wprawdzie zabieg u dentysty nie musi boleć, jednak wciąż pozostają takie elementy jak zapach w gabinecie, dźwięk wiertła czy ogólnie mało przyjemny fakt siedzenia na fotelu z otwartymi szeroko ustami. Te elementy, odstraszają ludzi od wizyty u dentysty, równie mocno jak ból. Dlatego też najlepszym wyjściem jest odpowiednia profilaktyka zębowa. Leczenie jest bowiem zwykle skutkiem naszych własnych zaniedbań. Jeżeli więc chcemy ograniczyć wizyty u dentysty tylko i wyłącznie do kontroli stanu uzębienia, to najlepszym wyjściem, będzie regularne dbanie o nasze uzębienie. Wtedy nie będziemy musieli martwić o jakiekolwiek zabiegi w gabinecie dentystycznym, gdyż nie będą one nam w żaden sposób potrzebne. Dlatego też, radzimy wam dbać o wasze zęby. Niezależnie od tego czy boicie się dentysty czy nie.

Poznaj gabinet stomatologiczny FRESHmed -> https://www.freshmed.com.pl/

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stasek
Stasek
3 lat temu

Mie jak zemby bolom to je wyjmuje i do szklanki wrzucam !!!!

Zainteresowany z bolącym zębem
Zainteresowany z bolącym zębem
3 lat temu

To w takim razie kogo polecacie w Cieszynie?