Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata. Dziesiąte podium Kubackiego. Żyła – 8

Ryoyu Kobayashi wygrał wczoraj kwalifikacje, prowadził wyraźnie po I serii dzisiejszego konkursu, ale finałowy skok – za sprawą złych warunków atmosferycznych – miał bardzo słaby i spadł na 15. miejsce. W tej pogodowej loterii poradził sobie Dawida Kubacki i po raz dziesiąty z rzędu w tym sezonie stanął na podium. Był trzeci.

Konkurs skoków o Puchar Świata rozgrywany w japońskim Sapporo na skoczni Okurayama, był taki sobie w wykonaniu biało-czerwonych. Obok trzeciej lokaty Kubackiego, mamy jeszcze 8. miejsce Piotra Żyły (po dyskwalifikacji Jana Hoerla, który był szósty) i 21. lokatę Kamila Stocha. Pozostali nasi reprezentanci nie weszli do finałowej trzydziestki. Aleksander Zniszczoł był 41., Andrzej Stękała – 45., Klemens Murańka – 46. Wygrał Yukyo Sato, a drugie miejsce zajął Stefan Kraft.

Dawid Kubacki zyskał kolejną porcję punktów klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderem po dzisiejszym konkursie został Kraft – 963 pkt., który wyprzedza Karla Geigera o 10 pkt. i Kubackiego o 79 pkt. Stoch zachował szóstą pozycję, ale traci do lidera już 379 pkt. Piotr Żyła jest dalej 13 i ma 577 pkt. straty.

Drugi japoński konkurs w Sapporo, odbędzie się dzisiejszej nocy o 2.00.