Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Prawdziwą miłość poznaje się po czasie jej trwania. Złote Gody w Gminie Jordanów

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, ale po czasie jej trwania”. Pod takim hasłem w dniu 25 października 2023 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie odbyły się jubileusze pożycia małżeńskiego.

Na zaproszenie Wójta Gminy Jordanów Artura Kudzi do Osielca zjechały pary obchodzące w tym roku swoje złote, diamentowe, a także żelazne gody. Po przywitaniu licznie zgromadzonych jubilatów, swój teatralny warsztat zaprezentowała grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osielcu pod opieką Pani Iwony Bednarczyk. Spektakl zatytułowany „Bajka o France” nawiązywał do znanej bajki o Kopciuszku, niósł też za sobą ciekawe i dosyć oryginalne przesłanie. Tytułowa bohaterka chcąc wyjść za mąż musiała bowiem wyzbyć się nałogu, sztuka ta była dla niej niezwykle trudna, ale jak pokazał finał zakończyła się happy endem. Spektakl doskonale nawiązywał do myśli przewodniej jubileuszowych uroczystości. Po artystycznych popisach dzieci, głos zabrał gospodarz Gminy Jordanów, który na wstępie pogratulował zgromadzonym parom okazałych jubileuszy.  Wyrażając swój podziw i głębokie uznanie docenił trud z jakim małżonkowie budowali tak długoletnie pożycie. Na koniec złożył wszystkim zgromadzonym życzenia dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, a także kolejnych, równie okazałych rocznic.

Po miłych słowach przyszedł czas na odznaczenia. Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczone zostały 24 pary. Dekoracji dokonał Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia. Okolicznościowe dyplomy oraz drobne upominki wręczył Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek oraz Sekretarz Gminy Rafał Lubaszka. W roku 2023 trzy pary obchodziły swoje diamentowe gody, a więc 60 lat wspólnego pożycia, jedna para świętowała gody żelazne, a więc aż 65 wspólnych lat.

Gratulacjom i życzeniom nie było końca, a finałem okolicznościowego spotkania był toast i wspólnie odśpiewane „Sto lat”.
Wszystkim jubilatom władze Gminy Jordanów składają najserdeczniejsze życzenia, wiele dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń.

 

 

   

google_news