Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Pro salute. Problemy psychologiczne u dzieci

Fot. Krzysztof Marciniuk

Problemy psychologiczne u dzieci tematem kolejnego spotkania z cyklu „Pro Salute”. Obecnie, niemal każde dziecko już od wczesnych lat szkolnych, narażone jest na problemy natury psychologicznej, spowodowane dużą presją społeczną czy lękiem przed brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Niezwykle istotne jest, aby rodzic był świadomy zagrożeń i wiedział, jak może pomóc swojemu dziecku.

Szpital Śląski w Cieszynie przykłada dużą wagę do tematu zdrowia psychicznego. 28 stycznia o 16.00 zaprasza na spotkanie z ekspertką,  Agnieszką Czajkowską-Wendroff, która w kolejnym wykładzie z cyklu „Pro Salute” zajmie się problemami emocjonalnymi u dzieci. – Każdy rodzic powinien pamiętać, że na co dzień – nie tylko w sytuacjach trudnych – należy poświęcać dziecku wystarczającą ilość uwagi i dać mu poczucie bezpieczeństwa oraz miłości, tak, by było ono pewne, że gdy nadejdą cięższe chwile, będzie miało się do kogo zwrócić
o pomoc. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, dlatego styczeń postanowiliśmy poświęcić tematyce dbania o prawidłowy rozwój psychiczny dzieci – mówi dr n. med. Agata Plech, organizator „Pro Salute”.

Poczucie bezpieczeństwa oraz miłości to jednak nie wszystko. Praktycznych rad, jak nie dopuścić, aby nasze dziecko się pogubiło i jak w takich sytuacjach reagować oraz gdzie szukać pomocy, udzieli Agnieszka Czajkowska-Wendorff podczas spotkania w najbliższy wtorek. Odbędzie się ono o 16.00 w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Podczas wykładu zostanie przedstawiona lista objawów, które mogą towarzyszyć depresji, po to, by każdy rodzic mógł zwrócić uwagę na niepokojące sygnały u swojego dziecka.

Najbliższy wykład dedykowany jest nie tylko rodzicom, ale także dziadkom, którzy także mają wpływ na wychowanie swoich wnuków i mogą uczulić rodziców na pewne zachowania. Wszystkie spotkania z cyklu „Pro Salute” są bezpłatne i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Szpital Śląski w Cieszynie zachęca do przekazywania sugestii w kwestii tematyki wykładów w tym zakresie. Swoje propozycje można przesyłać na adres: [email protected]. Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spotkań „Pro Salute” dostępne są na bieżąco na stronie: www.szpitalslaski.pl oraz na plakatach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wiecznie pod górkę
wiecznie pod górkę
3 lat temu

W latach 70-tych jak dorastałem w rodzinie z ojcem alkoholikiem i surową matką nikt się nie pytał “Synu czy coś cię trapi” Nie było co kupić do jedzenia, nie było węgla na opał. Po szkole trzeba było zapier…. żeby pomóc w domu wykarmić króliki, które zapewniały nam mięso do jedzenia, obrobić grządki żeby zjeść warzywa, poprzycinać drzewa żeby były owoce, remontować dom bo stary pił i do niczego się nie nadawał “lewe ręce do roboty”. Człowiek był szczęśliwy, że mógł choć przez chwilę położyć się z książką w przerwach pomiędzy kłótniami rodziców. Mimo tego skończyłem szkołę średnią z czerwonym paskiem,… Czytaj więcej »