Wydarzenia Cieszyn

Problem nielegalnych migrantów jest i w powiecie cieszyńskim. Służby zatrzymały dwie grupy cudzoziemców

Zdarzenie to nastąpiło wczoraj (czwartek 5 października) około godz. 17.00.

W ramach wspólnych działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie nielegalnej migracji funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wiśle legitymowali 7 cudzoziemców, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki, przy polsko-słowackiej granicy państwowej.

– W wyniku podjętych działań ustalono, iż dokonali oni nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy posiadali jedynie słowackie dokumenty uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane do dyspozycji Straży Granicznej. Już dwie godziny później funkcjonariusze Policji zatrzymali w m. Wisła (pow. cieszyński)  kolejną grupę nielegalnych migrantów. Kierowca busa na polskich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Został on zatrzymany po kilkunastu metrach. Jak się okazało w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Wobec faktu, że wszyscy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej – poinformował kierownik oddziału prasowego SG ppor. SG Szymon Mościcki.

Obecnie wobec wszystkich zatrzymanych nielegalnych migrantów prowadzone są czynności służbowe, zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
!
!
4 miesięcy temu

Teraz nakręcą film “Zielona Granica2” jak to w Cieszynie prześladują gości

taka prawda
taka prawda
4 miesięcy temu

W referendum zostaną zadane cztery pytania. Oto ich pełna treść:
Referendum: Pełna treść czterech pytań1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Półek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? 
3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzuconym przez biurokrację europejską?
Za zniszczenie karty do głosowania grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. 

Jerzy Polak ojciec narodu wybranego.
Jerzy Polak ojciec narodu wybranego.
4 miesięcy temu

Do pierdla z PIS em za wizowy handel …

ślepak
ślepak
4 miesięcy temu

nie, z tępej dzidy

Miętus
Miętus
4 miesięcy temu

Od 15 lat się wozi emigrusów nie jeden już chaupe z tego procederu wybudował.

Norek
Norek
4 miesięcy temu

Mnie bardziej interesuje co z kierowcą? Ile lat więzienia dostanie? Powinien 10 no może 15 tak że już nikt nie będzie miał ochoty na taki rodzaj biznesu. Czy to tylko chodzi o pokazówkę przed wyborami a tak poza tym zero konsekwencji?

problem szerszy
problem szerszy
4 miesięcy temu

Jeśli problem jest nie tylko na granicy polsko/białoruskiej a i obowiązuje prawo readmisji – jak się ma do tego trzecie pytanie referendalne a i czwarte z wpisaną tezą, na które chyba trzeba odpowiedzieć TAK?

Bartrk
Bartrk
4 miesięcy temu

Gnać ich stąd, mamy dość swoich problemów i jeszcze zmazanych będziemy mieli na utrzymaniu bo jak nielegalnie prakeroczą granicę w Niemcami to będą deportowani do PL.

Adam
Adam
4 miesięcy temu

Podziękować Angeli Merkel i jej kundelkom.

w świat
w świat
4 miesięcy temu
Reply to  Adam

Jak Cię nakręcili tak trzymasz

Roksana
Roksana
4 miesięcy temu

A gdzie policja i ci bohaterowie ze straży miejskiej???? Wyłapywać i odsyłać…..

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu
Reply to  Roksana

Pani Roksano w artykule zamieszczono, że zatrzymano migrantów a zatrzymali ich policjanci chociaż od pilnowania granic jest Straż Graniczna. Policjanci mają na co dzień inne obowiązki i nie zostają z nich wyreczani !

Ela
Ela
4 miesięcy temu

Skąd ich tylu od pewnego czasu w Skoczowie?
I to jeszcze w turbanie jeden-tych akurat juz parę razy widzialam(w Brennej rowniez),i jeszcze jeżdżą na cieszyńskich numerach-furgonem.
Jeszcze trochę i zaczną pokazywać co potrafią i co umieją najlepiej.

Ela
Ela
4 miesięcy temu

Skąd

Jerzy Polak ojciec narodu wybranego.
Jerzy Polak ojciec narodu wybranego.
4 miesięcy temu
Reply to  Ela

Wizy konsulaty RP sprzedawały po 5tys dol…..pisowska MAFIA

Mark
Mark
4 miesięcy temu

A ty za ile się sprzedałeś ?

wiadomo
wiadomo
4 miesięcy temu

Problem na tej granicy jest i w całej Polsce, granica polsko-czeska i polsko-słowacka w Polsce jest znacznie dłuższa niż w Cieszyńskiem. Problem trzeba rozwiązać globalnie.