Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Przedszkolaki w Wydawnictwie

Grupa starszaków z Przedszkola nr 15 w Bielsku-Białej z opiekunkami Joanną Zaborowską i Czesławą Radoń odwiedziła Wydawnictwo „Prasa Beskidzka”, wydawcę czterech lokalnych czasopism i regionalnego portalu beskidzka24.pl. Średni łączny nakład tygodników to 40 tysiące egzemplarzy. Portal regularnie przekracza ponad milion odsłon miesięcznie.

„Głos Ziemi Cieszyńskiej” jest liderem na rynku czytelniczym w miastach i gminach powiatu cieszyńskiego. Czytany również w części powiatów bielskiego, jastrzębskiego oraz na Zaolziu. Jeden z najstarszych w Polsce (ponad 62 lata) tygodników regionalnych ukazuje się w piątki.

„Kronika Beskidzka” ma równie długoletnią tradycję, wydawana jest bowiem od 61 lat. Tygodnik ukazuje się w każdy czwartek na terenie Podbeskidzia głównie powiat bielskiego, ale też w części powiatów żywieckiego, oświęcimskiego i cieszyńskiego.

„Małopolska Kronika Beskidzka” to tygodnik obejmujący swym zasięgiem trzy powiaty: oświęcimski, suski i wadowicki. Do jego stałych czytelników dochodzą goście z ościennych powiatów, korzystający z sobotnio-niedzielnego wypoczynku (na przykład w Zawoi) oraz pielgrzymi i turyści licznie odwiedzający papieski gród, Kalwarię Zebrzydowską czy Oświęcim. Na rynku prasowym „Małopolska Kronika Beskidzka” jako samodzielny tytuł ukazuje się od 2 grudnia 2010 roku. Jest kontynuatorką istniejących wcześniej autonomicznych, ośmiokolumnowych wkładek powiatowych „Kroniki Beskidzkiej”. Ukazuje się w każdy czwartek.

„Żywiecka Kronika Beskidzka” to najmłodsze dziecko Wydawnictwa. Tygodnik, który lokalny rynek prasowy powiatu żywieckiego zasilił 2 marca ukazuje się – tak jak pozostałe „Kroniki” – w czwartki.

W każdym z tygodników znaleźć można – oprócz aktualności – sporą dawkę sportu, publicystykę, kryminały, fotoreportaże, program TV i rozrywkę. To skuteczne narzędzia reklamowe. Świadczy o tym liczba ogłoszeń publikowanych na łamach. Co tydzień na łamach tygodników swoje towary i usługi poleca blisko dwie setki reklamodawców. Wielu z nich to stali, wieloletni klienci, którzy przekonali się, że reklama w „GZC”, „KB”, „MKB”, i „ŻKB” jest skuteczna. Na szczególną uwagę zasługują stałe strony tematyczne publikowane w formie poradników, takie jak: „Twój Dom”, „Motoryzacja” i „Senior” oraz sezonowe i okazjonalne, na przykład „Edukacja” czy „Wiosna w ogrodzie”.

Portal beskidzka24.pl to najszybszy i największy w regionie internetowy serwis informacyjny, redagowany przez zespół ponad dwudziestu profesjonalnych dziennikarzy Wydawnictwa „Prasa Beskidzka”. To kilkadziesiąt newsów dziennie, tysiące zdjęć i komentarzy.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments