Sport Cieszyn Żywiec

Przełamanie cieszynian. CKS lepszy od Podhalanki

Po czterech meczach bez wygranej w końcu komplet oczek na swoje konto zapisali piłkarze Piasta Cieszyn. W meczu 27. kolejki okręgówki ekipa znad Olzy pokonała wyżej notowaną Podhalankę Milówka 2:0.

Cieszynianie na początku popełnili kilka błędów, ale rywale nie potrafili tego wykorzystać, co zemściło się na nich w 17. minucie, gdy głową piłkę do siatki skierował Paweł Seremak. Na kolejnego gola kibice czekali aż do 62. minuty. Właśnie wtedy prowadzenie gospodarzy podwyższył Patryk Skakuj. Goście z Milówki, choć próbowali do końca gonić wynik, nie potrafili pokonać cieszyńskiej defensywy. Z kolei miejscowi w kilku sytuacjach mieli pecha, szczególnie Daniel Flejszman, któremu centymetrów zabrakło, by golem uczcić swój powrót na boisko po dłuższej przerwie. Wygrana Piasta kończy jego fatalną serię meczów bez wygranej, natomiast dla Podhalanki rezultat tego starcia nie ma większego znaczenia w kontekście jej pozycji w ligowej stawce.