Wydarzenia Bielsko-Biała Na sygnale

Jest areszt dla zabójcy żony w ciąży

Fot: Kuba Jarosz

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej przychylił się do wniosku prokuratury i wobec Piotr Sz., podejrzanego o zabójstwo swojej żony Izabeli, zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Posiedzenie sądu zaczęło się dzisiaj, w poniedziałek 21 października, o godzinie 9 i trwało blisko 2 godziny. Po jego zakończeniu szef Prokuratury Rejonowej Północ, Bogusław Strządała, udzielił nam nieco więcej informacji na temat zbrodni na ciężarnej kobiecie.

– Motywem był konflikt małżeński – mówi prokurator. – Narastał od jakiegoś czasu.

Piotr Sz., po zatrzymaniu, początkowo nie przyznawał się do winy.

– Ale kiedy przedstawiliśmy mu niezbite dowody na udział w tej zbrodni, w końcu, po namyśle, przyznał się do winy – dodaje Bogusław Strządała.

Piotr Sz. zamordował swoją żonę Izabelę, będącą w szóstym miesiącu ciąży, w czwartek wieczorem w ich mieszkaniu. Zrobił to z tzw. szczególnym okrucieństwem.

Tak się klasyfikuje zdarzenie, kiedy ofierze zadaje się zbędne cierpienia, aby ją uśmiercić – tłumaczy prokurator.

Następnie, podejrzany, przetransportował zwłoki na teren masywu leśnego w przy drodze Dk1, na terenie gminy Siewierz. Tam ciało kobiety zostało odnalezione w sobotę przez przypadkową osobę.

Izabela Sz. była pracownicą bielskiej opieki społecznej. Jej mąż przez długie lata pracował jako strażnik miejski w Bielsku-Białej. W minioną sobotę firma rozwiązała z nim umowę o pracę w trybie natychmiastowym.

– Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało i łączymy się w bólu z rodziną ofiary – oświadczył nam zastępca komendanta SM, Krystian Kowalczyk.

 

O sprawie pisaliśmy także w materiale: Zaginiona bielszczanka znaleziona martwa

google_news
Studio_projektowe_d
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
3 lat temu

Powinien dostać podwójne dożywocie, o wodzie i kaszy, do końca w izolatce.

Teresa
Teresa
3 lat temu

Zwyrodnialec!!! Kara za podwójne zabójstwo!!!

Pedagog
Pedagog
3 lat temu

Następny wrzód na naszym utrzymaniu panie Ziobro coś panu ta robota nie idzie