Sport

PŚ Wisła 2019: Daniel Andre Tande wygrywa, Kamil Stoch na podium

24 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbył się pierwszy w sezonie 2019/20 indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Triumfował w nim Norweg Daniel Andre Tande.

Skoczek ze Skandynawii fruwał bardzo daleko i osiągał odległości 127 i 129 m. Za te loty otrzymał notę 241,4 pkt. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął reprezentant Słowenii Anze Lanisek z notą 225,6 pkt. za dwie próby na odległość 126 m. Na trzecim stopniu podium, ku uciesze polskiej publiczności, stanął Kamil Stoch. Polak za skoki na 118 i 126,5 m uzyskał 224,2 pkt.

Niestety zawodnicy z Wisły zajęli miejsca poza finałową “30”. Szczególnie przykry incydent spotkał Piotra Żyłę, który zaliczył groźny upadek. Wiślanin zakrwawiony i poobijany opuszczał zeskok. Ostatecznie został sklasyfikowany na 35. pozycji. Paweł Wąsek był 39., a Aleksander Zniszczoł 44.

Konkurs był bardzo loteryjny, ze względu na zmienny wiatr.

Po zawodach prezydent Andrzej Duda, który również kibicował skoczkom w Wiśle, wręczył odznaczenia państwowe Adamowi Małyszowi, Stefanowi Horngacherowi i Stefanowi Huli.

3
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
kierowca wracający ze skokówTylko tylekierowca wracający ze skoków Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kierowca wracający ze skoków
Gość
kierowca wracający ze skoków

Najlepszym i najciekawszym momentem inaugurującego konkursu PŚ był wyjazd kolumny tego z Warszawy z Wisły.Wybrali sobie porę kiedy wyjeżdżali kibice.Normalnie tragedia.Bębenki w uszach pękały od sygnałów,zakorkowana Wisła,droga zablokowana,po remoncie oznakowania stojące zostały,nie było możliwe ominięcie a usunięcie sie na boki,po prostu cyrk,”cyrk na kołach kolumny rządzącej”.I tak własnie teraz w naszym kraju władza wygląda,mogą wszystko nie bacząc na sytuacje czy na realia.A wystarczyło pomyslec i wyjechac z Zameczku godzine później i była by wolna droga.

Tylko tyle
Gość
Tylko tyle

Przecież tobie chodzi tylko o to, żeby dowalić PiSowi więc nie wysilaj się na jakieś bajeczki.

kierowca wracający ze skoków
Gość
kierowca wracający ze skoków

To nie są bajeczki,nie zależy mi na dowaleniu pisowi bo oni się sami dowalą,tylko stwierdzam fakt jak było,bo jechałem w tym korku.Bądź obiektywny,bo po Twoim wpisie mogę twierdzić,ze jestes za nimi.