Na sygnale Oświęcim

Pseudografficiarz złapany na gorącym uczynku

Plecak pseudografficiarza wypełniony fabrami w sprayu. Fot. KPP Oświęcim

Podczas nocnego pościgu w Kętach policjanci zatrzymali uciekającego 26-latka, który chwilę wcześniej pomalował dwa garaże.

Podczas nocnego patrolu na terenie osiedla Nad Sołą w Kętach mundurowi dostrzegli mężczyznę, który na boku jednego z garaży malował napisy nanosił napisy farbą w sprayu.

Sprawca również dostrzegł zbliżający się radiowóz. więc natychmiast zabrał plecak i uciekł w kierunku brzegów rzeki Soły. Policjanci doskonale znając ten teren zaczęli poszukiwania. Najpierw odnaleźli ukryty w zaroślach plecak wypełniony puszkami farb, a po chwili odnaleźli jego właściciela. Mężczyzna na rękach miał jeszcze założone rękawiczki robocze pobrudzone farbą identyczną z kolorem napisów znajdujących się na garażach. Zatrzymany 26-latek odpowie przed sądem za co najmniej dwa uszkodzenia mienia. Aktualnie policjanci sprawdzają czy ma on również związek z innymi podobnymi czynami. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Plecak należący do pseudografficiarza. Fot. KPP Oświęcim

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
1 rok temu

Jak ładnie pomalował to po co go gonić tego malowidła są tysiące metrów po całej Polsce.

?????
?????
1 rok temu
Reply to  Irena

A gdyby graficiarz miał “ozdobić” twój dom lub samochód”?

Dziadek
Dziadek
1 rok temu

Jajca mu trzeba było pomalować.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 rok temu

Dobra informacja. Cieszymy się.