Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata: Niedziela też dla Kubackiego. Żyła ósmy

Fot. z przekazu Eurosportu (KM)

0,3 punktu zadecydowało o drugim z rzędu zwycięstwie Dawida Kubackiego w konkursie zaliczanym do Turnieju Titisee-Neustadt Five. Główna nagroda w wysokości 25 000 euro padła jednak łupem Ryoyu Kobayashiego. Japończyk ostatecznie był lepszy o 5,4 pkt.

W niedzielnym konkursie Dawid Kubacki skoczył 143 m i 133,5 m. Szósty po pierwszej serii Piotr Żyła (141 m i 129,5 m) nie obronił tej pozycji i zakończył niedzielny konkurs jako ósmy zawodnik. 24. był Kamil Stoch, natomiast Pozostała trójka biało-czerwonych nie przebiła się do finałowej serii. Stefan Hula był 39., Aleksander Zniszczoł 41., a Maciej Kot – 49.

Liderem Puchar Świata pozostaje Karl Geiger (dzisiaj piąty) – 886 pkt., ale Kubacki systematycznie odrabia do niego straty. Dalej jest czwarty  i traci jeszcze 122 pkt. Kamil Stoch utrzymał szóstą lokatę – 474 pkt. w dorobku, a Piotr Żyła spadł o jedno miejsce z 13. na 14.  – 322 pkt.

W najbliższy weekend biało-czerwoni wystąpią przed własną widownią w Zakopanem, gdzie konkursy odbędą się 25 i 26 stycznia. W sobotę drużynowy, w niedzielę indywidualny.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o