Wydarzenia Cieszyn

Rada Powiatu Cieszyńskiego przyjęła Strategię Rozwoju Elektromobilności

W wtorek 25 maja 2021 r. podczas XXIX sesji – Rada Powiatu Cieszyńskiego przyjęła Strategię Elektromobilności Powiatu Cieszyńskiego na lata 2020-2035.

Wdrożenie strategii umożliwi Powiatowi ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, poprawę klimatu akustycznego, kontynuację zrównoważonego rozwoju gospodarczego w oparciu o nowoczesne technologie, redukcję zużycia energii na realizację zadań przewozowych oraz poprawę koordynacji działań związanych z rozwojem infrastruktury transportowej.

Przypomnijmy – w roku 2020 Powiat Cieszyński znalazł się w gronie samorządów, których wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania w I naborze ogłoszonym w ramach programu priorytetowego „GEPARD II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgłoszony przez Powiat Cieszyński projekt na etapie oceny został bardzo korzystnie oceniony i uzyskał 41 punktów. Tym samym wniosek znalazł się na wysokiej 60 pozycji na 218 aplikujących samorządów.

Celem głównym „Strategii Rozwoju Elektromobilności Powiatu Cieszyńskiego na lata 2020-2035” jest rozwój transportu publicznego w oparciu o technologie elektromobilne, wdrożenie działań umożliwiających ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, rozwój infrastruktury rowerowej i elektrorowerowej oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wspomagających interaktywność i wydajność infrastruktury lokalnej i jej komponentów składowych smart city – mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments