E-edukacja Cieszyn

“Zdrowie po cieszyńsku” – wyniki rywalizacji w powiecie cieszyńskim

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Rozstrzygnięto kolejna już edycję konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”. Ideą rywalizacja jest propagowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia tegoroczna edycja obejmowała tylko dwie kategorie: bajkę/baśń rozszerzoną o kolorowankę oraz edukacyjną grę towarzyską. Na konkurs do Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie, organizatora konkursu, wpłynęło 16 prac literackich i 7 planszówek. Jury miał twardy orzech do zgryzienia. Za najlepszą bajkę został uznany utwór „Zdrowy sen” Karoliny Dynek, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Augustyn ze Szkoły Podstawowej w Marklowicach Górnych, a trzecie Oskar Augustyn ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach.

W kategorii najlepszej gry edukacyjnej zwyciężył Eryk Witoszek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Piłsudskiego w Chybiu, który przygotował pracę „Babe z chopym oblykej drogi do zdrowio nie zamykej”. Na podium na drugim miejscu stanął Paweł Krawczyk za grę „Zdrowie po cieszyńsku. Dbaj o zdrowie i ćwicz pamięć z Powiatem Cieszyńskim”. Natomiast trzecie miejsce zajęły Wiktoria Pala i Maja Trzaskalik ze Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach za pracę „Cieszyńska ścieżka zdrowia”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments