Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rano napisała maturę, wieczorem powalczy o koronę. Marika Sowa z Cieszyna w finale konkursu Miss Województwa Śląskiego

Fot. mat. pras.

Marianna Sowa, 19-letnia cieszynianka, walczy o tytuł Miss Województwa Śląskiego. Finał prestiżowego konkursu odbywa się dziś. Mieszkanka nadolziańskiego grodu liczy na wsparcie mieszkańców regionu.

Kandydatka do tytułu najpiękniejszej mieszkanki województwa śląskiego urodziła się 27 września 2005 roku. W artystycznym świecie funkcjonuje jako Marika Sowa. Modelingiem zajmuje się od niedawna, a jej życiową pasją są taniec i muzyka. To z nimi wiąże swoją przyszłość. Marika jest bardzo otwartą i kreatywną osobą, która lubi próbować sił na wielu polach. Przez długi czas jeździła konno, była też mażoretką w grupie „Cieszyńskie Gwiazdeczki”, imała się też innych zajęć dodatkowych. Jej znajomi czasami śmieją się i mówią: ,,czego ta Marika nie robiła?”.

Fot. mat. pras.

Choć cieszynianka nigdy nie uczęszczała do szkoły muzycznej czy na lekcje śpiewu, to i w tej dziedzinie nie boi się działać. Wszystko zaczęło się od opublikowania pierwszej, wykonanej amatorsko, piosenki na YouTube. Od tamtego momentu Marika Sowa zaczęła poszerzać swoją wiedzę o kursy songwriterskie. Wyjechała również na „Be a Star Camp”, gdzie mogła poznać środowisko muzyczne ,,od kuchni”. I właśnie w 2021 roku uświadomiła sobie, że warto pójść w tym kierunku bardziej profesjonalnie i zamiast nagrywać piosenkę mikrofonem we własnym pokoju, Marika Sowa udała się do studia nagrań i w ten sposób powstał jej pierwszy kawałek ,,On my side”, a w międzyczasie utwory ,,Nara” i „Paranoja”. Można je posłuchać tutaj. Innych wokalnych osiągnięć Mariki również nie brakuje, m.in. 2021 roku została „głosem lipca” na portalu www.waszascenamuzyczna.pl, zdobyła też 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym, gdzie wystąpiła ze swoimi własnymi piosenkami. Śpiewała je również, obok coverów, podczas finału WOŚP na ustrońskim rynku, brała udział w różnych wydarzeniach muzycznych w regionie.

Z tanecznych osiągnięć można wspomnieć, że tańczyła dancehall w zespole „Żelki” w Studio Tańca Passo Cieszyn pod okiem Mateusza Nowaka, z którym przez kilka lat zajmowała miejsce na podium, a oprócz tego próbowała swoich sił w solo czy duetach. Marika brała udział też w licznych warsztatach tanecznych czy obozach. Efekt jest taki, że ruch sceniczny przychodzi jej naturalnie.

Fot. mat. pras.

Konkurs Miss Województwa Śląskiego to pierwsze doświadczenie tego typu, z którym będzie miała okazję się mierzyć. Do zgłoszenia się namówiła ją koleżanka. Początkowo Marika nie była pewna, ale w końcu zdecydowała się dać sobie szansę. Polska Miss to ogólnopolski konkurs piękności z wyjątkową oprawą artystyczną i wartościowymi nagrodami. Wyróżnia go zespół organizatorów z wieloletnim doświadczeniem na rynku, przy współudziale topowych agencji modelek, fotografów, choreografów oraz kreatorów mody. Konkurs Polska Miss powstał na bazie regionalnych konkursów piękności.

O tytuł Miss Śląska Nastolatek ubiegało się 25 półfinalistek, a 51 walczyło o miano Miss Śląska, w tym właśnie Marianna. Do finałów z nastolatek dostało się 18 dziewczyn, natomiast jeśli chodzi o miss województwa śląskiego – 30. Gala finałowa odbędzie się dziś w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie o 20.00. Podczas transmisji będzie można zagłosować na Miss Internetu Województwa Śląskiego. O makijaż i fryzurę cieszynianki zadba ponownie Ewelina Broda.

Start w konkursie piękności dla Mariki Sowy to wspaniała przygoda, ale i ogromne emocje, także dlatego, że tego samego dnia rano zasiadła do kolejnego egzaminu maturalnego – z wiedzy o społeczeństwie. Tuż po nim rozpoczęła próby przed dzisiejszą wieczorną galą.

Fot. mat. pras.

google_news