Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Rekrutacja pracowników z Ukrainy – dlaczego warto z niej skorzystać?

W Polsce brakuje rąk do pracy. Wielu pracodawców bezskutecznie poszukuje nowych pracowników, przez wiele miesięcy zmagając się z brakami kadrowymi. Bezrobocie jest niskie, a możliwość wyjazdu za granicę kusi wielu rodaków do podjęcia zatrudniania poza miejscem zamieszkania. Jeśli pilnie potrzebujesz nowych pracowników, sprawdź, dlaczego zatrudnianie pracowników z Ukrainy jest coraz popularniejsze.

 1. Pracownicy z Ukrainy ratują polską gospodarkę

2. Zatrudnienie pracowników z Ukrainy coraz bardziej popularne

Ukraińcy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Zarobki nad Wisłą są znacznie wyższe niż na wschodzie, a bariera językowa jest niewielka ze względu na częściowe podobieństwo języka polskiego do języka ukraińskiego. Dlaczego warto wybrać pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy ratują polską gospodarkę

Głównym zagrożeniem dla polskiej gospodarki jest obecnie niedobór pracowników. Największe problemy ma branża handlowa, głównie niewielkie sklepy, które mogą zaoferować jedynie niezbyt wysokie zarobki. Pracodawcy szukają rąk do pracy na różne sposoby, dlatego rekrutacja solidnych pracowników z Ukrainy zyskuje na znaczeniu. Dzięki Ukraińcom możliwe jest obsadzenie tysięcy stanowisk w całym kraju, zarówno w małych miejscowościach, jak i w dużych miastach.

Pomoc certyfikowanej agencji pracy w doborze pracowników pozwala zatrudnić osoby, które chcą podjąć pracę w różnych branżach. Możliwe jest ściągnięcie z zagranicy nie tylko niewykwalifikowanych pracowników fizycznych, ale również wykształconych osób, które dobrze władają językiem polskim i językiem obcym. Dzięki temu agencja https://www.polrab.pl jest w stanie pomóc pracodawcom w całym kraju. Więcej dowiesz się tutaj.

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy coraz bardziej popularne

Przyjmowanie Ukraińców do pracy jest rozwiązaniem, dzięki któremu nawet słabiej płatne stanowiska są obsadzone. Ukrainki chętnie zatrudniają się przy sprzątaniu, w sklepach oraz w salonach kosmetycznych. Wiele z nich dodatkowo zajmuje się rękodziełem. Panowie są za to mile widziani w branży budowlanej, ochroniarskiej oraz produkcyjnej. Oczekiwania płacowe Ukraińców poznasz tutaj.

Ukraińcy chcą zostać w Polsce na stałe, dlatego chętnie zatrudniają się na stałe i przyjeżdżają na zachód z całą rodziną. Dzieci szybko adaptują się do nowego środowiska i dobrze radzą sobie w szkole. Dzięki temu pracownicy z Ukrainy pracują wydajnie i chętnie się szkolą, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, co dla pracodawców ma kluczowe znaczenie. Coraz więcej Ukraińców chce zostać w Polsce na stałe, co gwarantuje polskiemu pracodawcy pozyskanie pracownika na dłuższy czas – czytaj więcej o tendencji.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments