Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Rewelacja Konkursu Chopinowskiego w Bielsku-Białej. Recital Hyuka Lee

Fot. W. Grzędziński/NIFC; www.cavatinahall.pl

W Cavatina Hall wystąpi pianista Hyuk Lee. Będzie to koncert już trzeciego finalisty ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego w nowej sali koncertowej, w ramach niezwykłego cyklu „Nie tylko Chopin”.

Recital odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia, o 19.00.

Młody Koreańczyk uwiódł nie tylko jury, ale i polską publiczność konkursu imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Bielszczanie będą mieli niepowtarzalną okazję, by porównać grę aż trzech finalistów prestiżowego konkursu, bowiem wcześniej w Cavatina Hall wystąpili zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – Alexander Gadjiev i Martin Garcia Garcia, którzy wysoko zawiesili poprzeczkę.

Hyuk Lee urodził się 4 stycznia 2000 r. w Seulu. W 2016 r., jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Jest też laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018), jak również I miejsca i nagrody za najlepsze wykonanie koncertu Moskiewskiego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży (2012). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Warszawskiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, TivoliVredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio oraz na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju.

Program recitalu:

F. Chopin – Wariacje op. 2 (18’)
F. Chopin – Sonata nr 2 op. 35 (25’)

Przerwa

B. Bartok – „Out of the doors” Sz. 81 (14’)
Ch. V. Alkan – Symfonia na fortepian solo op. 39 (23’)

google_news