Wydarzenia Cieszyn

Rozpoczyna się remont ul. Breńskiej w Górkach Małych

Powiat cieszyński przystępuje do realizacji kolejnego remontu. Rozpoczyna się rozbduowa drogi powiatowej ul. Breńskiej w Górkach Małych na trasie Brenna-Skoczów. Prowadzenie tego zadania powierzono Powiatowemu Zarządowi Dróg Publicznych w Cieszynie.

–  Kolejna miła informacja – tym razem dla mieszkańców, dla kierowców, ale również dla turystów z Brennej.  Otóż przystąpiliśmy do remontu ulicy Breńskiej w Górkach Małych. To jedna z głównych ulic prowadzących do centrum Brennej. Zostanie gruntownie wyremontowana za ponad 7 milionów złotych. Wymienimy podłoże, pobocza, skończywszy na tym, co najważniejsze dla wszystkich kierowców, czyli na położeniu nowej warstwy ścieralnej, popularnie zwanej asfaltem. Droga uzyska nowy wygląd i będzie bardziej funkcjonalna. Podsumowując – kończy się kolejny etap tworzenia dobrego dojazdu do centrum Brennej. Remont tej drogi cieszy mnie, tym bardziej że równocześnie zbiegł się z przyznaniem nam środków na adaptację spichlerza należącego do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich. Po zakończonym remoncie przy tzw. Kossakówce  będzie funkcjonował nowoczesny obiekt przeznaczony na cele kulturalno-turystyczne. Warto zauważyć, że jest kontynuacja remontów na terenie kolejnej Gminy, tym razem dotyczy to Brennej. Tak jak mówiłem poprzednio o zbiegu remontów w Drogomyślu (Gmina Strumień), to tym razem nastąpił zbieg remontów budowlanych i drogowych właśnie w Brennej, mówi Starosta Cieszyński, Mieczysław Szczurek.

fot. powiat.cieszyn.pl / ul. Breńska w Górkach Małych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 maja przekazano teren budowy, a zakończenie inwestycji zaplanowane jest na końcówkę listopada br.

W zakres remontu wchodzą roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wymiana warstw konstrukcyjnych jezdni, skrzyżowań, zatok autobusowych, budowa chodnika, wykonanie poboczy, budowa dwóch zatok autobusowych, zabezpieczenie i umocnienie skarp i rowów, przebudowa  rowów, budowasieci kanalizacji deszczowej, studni chłonnych, przepustów ze ściankami, wycinka drzew i krzewów wraz z wykonaniem  nasadzeń zastępczych.

–  Wartość zadania wynosi ok. 7,23 mln zł, z czego 3,7 mln zł brutto stanowić będzie dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2022 w zakresie kosztów kwalifikowalnych, informuje Starosta.

W kwestii organizacji robót informuję, że w związku z realizacją tego zadania, na czas prowadzenia robót ruch samochodowy poprowadzony będzie wahadłowo zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, tłumaczy Szczurek.

– O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją tej inwestycji drogowej będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie, jak również Urzędu Gminy w Brennej, kończy Włodarz Powiatu.

Wykonawcą robót jest firmą EUROVIA POLSKA S.A. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, a Nadzór Inwestorski sprawować będzie firma R.H.KONtrakt z siedzibą w Międzyświeciu.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments