Wydarzenia Bielsko-Biała

Ruszyła budowa strażnicy w Łazach

Fot. UG Jasienica

Rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa nowej strażnicy OSP Łazy. Budynek ma być również miejscem spotkań całej społeczności sołectwa.

Jak informuje Urząd Gminy Jasienica trwają już prace ziemne i wylewane są fundamenty. Zgodnie z harmonogramem budynek będzie gotowy jesienią 2023 roku. Ma kosztować ponad 6 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu gminy Jasienica.

Społeczność Łazów czeka na takie miejsce, w którym będzie mogła się spotykać, tutejsze organizacje społeczne będą mogły się zbierać i wspólnie działać. Nowy obiekt będzie służył nie tylko jako strażnica OSP – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Jak przyznają samorządowcy początkowo rozważano modernizację istniejącej strażnicy, ale uznano, że sam budynek jest w zbyt złym stanie technicznym i nie ma możliwości, by go funkcjonalnie przebudować. Dla przyszłej strażnicy znaleziono działkę obok szkoły.

Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych, zbudowana zostanie bowiem winda. Część dla OSP zlokalizowana zostanie na parterze. Tutaj przewidziano dwa miejsca garażowe i rozbudowane zaplecze, służące druhom zarówno do przygotowań do akcji, jak i prowadzenia działalności szkoleniowej. Z kolei duża widowiskowa sala spotkań z odpowiednim zapleczem powstanie na pierwszym piętrze. Tu będą działać organizacje społeczne z Łazów, jak Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołtys i Rada Sołecka – podkreślają gminni urzędnicy.

 

google_news
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M---ik
M---ik
2 lat temu

Czy w tej gminie jest coś normalnego byłem dziś załatwiać w sprawie działki pozamykane wejście z boku czekasz aż kogoś zawołają idzie czegoś szuka tragedia żadne urząd tego nie robi dużo teraz spraw załatwią czyli ma się podatnika w D albo aby nie oglądał tego syfu i ruiny od środka.

Damian.
Damian.
2 lat temu

Co do budynków straży to coś mogę dołożyć w kilku już byłem gminnie Jasienica i powiecie z racji mojej pracy prawdę mówiąc w gminie Jasienica to są dwie OSP do przyjęcia jako obiekt funkcjonalne i obok to Grodziec i Roztropice reszta to labirynty doklejane z lat 60-70.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Irena ma rację duża gmina ale lipa na pokaz i w gadce naprawdę to są dwa obiekty ładne nowoczesne to GOK w Jasienicy i Chatka w Międzyrzeczu Górnym reszta to takie doklejane niby budowy nic nowoczesnego a w środku to rudery nie praktyczne ale jaki gospodarz takie budowy wiejskie,jedno mnie dziwi wydawać tyle kasy a tworzyć takie dno co na to rada tylko posłusznie głosuje i pilnuje kasy swojej a budynek OSP w Mazańcowicach oraz rozbudowa w josienicy to pobił wszystkie buble w całym rejonie z kim się mówi to się pukają w czoło.

Brak przecinków
Brak przecinków
2 lat temu
Reply to  Tadeusz

Przecinków brakuje 8 a i merytoryczności.
Jakie dno w przypadku budowy remizy, przecież dopiero rozpoczęto, o Łazach mowa, Tadeusz nie czytał opisu kursywą, zgoda widoku gotowej remizy nie przedstawiono. Dlaczego to się tylko pukają w czoło? (mieszkańcy?) – pytał Tadeusz “z kim się mówi”, nic od nich nie zależy?

Monika
Monika
2 lat temu

Trzeba nie szukać przecinków a czytać ze zrozumieniem ale tego Ci brak nie pisze Tadeusz o strażnicy w Łazach tylko innych a więc walni się przecinkiem.

Brak przecinków
Brak przecinków
2 lat temu
Reply to  Monika

W tym rzecz, że artykuł jest o budowie strażnicy w Łazach, wynika to już z tytułu, więc trzeba pisać komentarz na temat a nie w koło i to wtrącać, że “jedna baba drugiej babie” a także o gustach. Nie rozumiesz, że moje szukanie przecinków jest spowodowane przez wielokrotne zwracanie uwagi przez Tadeusza, że brakuje u kogoś przecinków, to zwracanie uwagi już było na wstępie aby sobie ustawić adwersarza.

Radosław
Radosław
2 lat temu

Amebo do psychologa.

Irena z tela.
Irena z tela.
2 lat temu

Mam nadzieję że będzie ładna nie taki bubel jak w Jasienicy i Mazancowicach ale w tej gminie to naprawdę ruina pod względem zagospodarowanie i budowy niby obiektów zobacz na gminę i obok niej to wszystko wiadomo ruina a w środku to lata 50 widać brak gospodarza z gustem za tą kasę by stał piękny obiekt a nie takie coś.

poli się
poli się
2 lat temu

Bogata jest gmina Jasienica, że pokrywa budowę w całości z własnego budżetu. Zobaczy się ile więcej ponad 6 mln będzie kosztowało. W tytule chyba nie tylko budowa strażnicy. Ile będzie kosztowało wyburzenie starej “strażnicy” co się nie da wyremontować lub jaki plan zagospodarowania?