Na sygnale Wadowice

Rzucił się z nożem na znajomego

Wiele wskazuje na to, że 66-letni wadowiczanin ostatnie lata życia może spędzić w więzieniu. Mężczyzna usiłował pozbawić życia swojego znajomego.

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek (z 20 na 11 lipca). Miały miejsce na terenie jednej z posesji w Wadowicach. Z nieustalonych na razie powodów 66-latek zaatakował  leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm. Zaskoczony 52-latek zachował na tyle zimnej krwi, że udało mu się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach szybko ujęli sprawcę napadu, a następnie, już pod nadzorem prokuratora, wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z  materiałami, na wniosek prokuratury  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mężczyźnie taka sama kara jak za zabójstwo. Tym samym od co najmniej ośmiu lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments