Na sygnale Wadowice

Rzucił się z nożem na znajomego

Wiele wskazuje na to, że 66-letni wadowiczanin ostatnie lata życia może spędzić w więzieniu. Mężczyzna usiłował pozbawić życia swojego znajomego.

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się w nocy z poniedziałku na wtorek (z 20 na 11 lipca). Miały miejsce na terenie jednej z posesji w Wadowicach. Z nieustalonych na razie powodów 66-latek zaatakował  leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm. Zaskoczony 52-latek zachował na tyle zimnej krwi, że udało mu się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Powiadomieni o przestępstwie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach szybko ujęli sprawcę napadu, a następnie, już pod nadzorem prokuratora, wykonali na miejscu zdarzenia oględziny. W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z  materiałami, na wniosek prokuratury  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mężczyźnie taka sama kara jak za zabójstwo. Tym samym od co najmniej ośmiu lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments