Na sygnale Oświęcim

Wpadł przez brawurową jazdę

Fot. KPP w Oświęcimiu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy powiatowej zatrzymali 23-latka, który posiadał narkotyki i kierował samochodem będąc pod ich wpływem. Przestępca wpadł w ręce kryminalnych przez brawurową, a wręcz niebezpieczną jazdę samochodem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 lipca, tuż przed 21.00. Kryminalni, jadąc oświęcimską ulicą Zatorską, zwrócili uwagę na kierowcę audi, który na podwójnej ciągłej z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy. Widząc rażące naruszenie przepisów, które zagrażało bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze natychmiast pojechali za piratem drogowym. Po chwili audi wjechało na przysklepowy parking. Na nim mundurowi przystąpili do kontroli.

Okazało się, że siedzący za kierowcą audi mężczyzna, to 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Kryminalni informując go o popełnionych wykroczeniach, które mogły mieć tragiczny finał,  zaczęli przypuszczać, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Podejrzenia policjantów potwierdził tester narkotykowy. W ślinie mężczyzny wykazał amfetaminę.  Kolejne przestępstwo policjanci ujawnili podczas przeszukania mężczyzny. W kieszeni spodni znaleźli woreczek foliowy z niewielką zawartością marihuany. W związku z powyższym 23 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do trzech lat więzienia.

google_news