Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sala ustąpiła miejsca hali

Po sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie pozostały wspomnienia. Obiekt został zrównany z ziemią. Niedługo na jego miejscu stanie nowoczesna hala sportowa.

W hali znajdzie się boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 x 40 metrów, scena oraz trybuny na około 300 osób. Ponadto wykonane zostanie zaplecze socjalne. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy oraz kluby sportowe działające na terenie gminy. – Chcemy, aby hala tętniła życiem. Do końca tego roku ma ona być w stanie surowym zamkniętym. W 2018 roku prowadzone będą prace wykończeniowy, a obiekt ma służyć od września – mówi Rafał Lasek, wójt Stryszawy. Do tego czasu uczniowie stryszawskiej „Dwójki” muszą zacisnąć zęby, choć wiosną, latem i jesienią mogą z powodzeniem ćwiczyć na sąsiadującym ze szkołą gminnym kompleksie sportowym.

W sumie przedsięwzięcie pochłonie blisko 3,9 mln zł, z który ponad 1,9 mln zł gmina pozyska z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Już wyłącznie z własnych środków przeznaczy 300 tys. zł na wyposażenie obiektu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments