Na sygnale Oświęcim

Schlana mama. W przedszkolu odmówiono przekazania jej dziecka

Fot. Policja

Była w takim stanie, że ledwo trzymała się na nogach. Mimo to, ubzdryngolona mama wzięła ze sobą 10-letnią córkę i poszła do przedszkola odebrać 5-letniego syna. To kolejny szokujący przykład z powiatu oświęcimskiego, gdzie dzieci narażone są na niebezpieczeństwo ze strony własnych matek.

Dopiero co pisaliśmy (TUTAJ) o 43-letniej mieszkance gminy Oświęcim, która – mając w organizmie 2,6 promila alkoholu – wjechała w płot. Wybrała się na przejażdżkę, zostawiając w domu trzyletniego syna, a na gazie posiłek.

Raptem dzień później, bo 19 kwietnia, doszło do kolejnego bulwersującego zdarzenia. Tuż przed 16.00 operator numeru „112” odebrał połączenie od zaniepokojonej pracownicy oświęcimskiego przedszkola, która wyczuła alkohol od matki, która przyszła po swoje dziecko.

W przedszkolu pojawili się policjanci. Jak ustalili, 35-latka miała aż 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do placówki przyszła razem z 10-letnią córką, by odebrać 5-letniego syna.

– Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy policji, a małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji.

Wobec 35-latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniej, nad którą miała ona obowiązek opieki. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu (Wydziału Rodzinnego i Nieletnich). Odrębny wniosek zostanie ponadto skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy „112” – apeluje rzecznik oświęcimskiej komendy.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Dostała 500 plus i się napiła, ciekawe czy tatuś normalny?

Gość
Gość
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Czytając twój komentarz jestem pewien że ty normalna to na pewno nie jesteś .

Antymanty
Antymanty
11 miesięcy temu

Do pudła ja

Ireneusz
Ireneusz
11 miesięcy temu
Reply to  Antymanty

Typowe peowskie myślenie

Weź nie fanzol
Weź nie fanzol
11 miesięcy temu
Reply to  Ireneusz

Przecież to pisole (a dokładniej SP) wsadzałoby wszystkich na dożywocie lub wieszało