Seria finałowa zrównana. Dynamo wygrywa w Trzyńcu

Czwarty mecz finału play-off hokejowej Tipsport Extraligi nie był dla “Stalowników” udany. Słaba skuteczność przy grze w przewadze sprawiła, że Oceláři musieli uznać wyższość Dynama Pardubice.

Co prawda to gospodarze jako pierwsi cieszyli się z gola, gdy w 6. minucie David Cienciala otworzył wynik spotkania, ale niecałe 100 sekund później wyrównał Lukáš Radil. Remis utrzymywał się dość długo, bo rezultat uległ zmianie dopiero w 34. minucie gry, gdy prowadzenie gościom dał Martin Kaut. Dynamo poszło za ciosem i w 36. minucie wygrywało już dwoma golami. Na listę strzelców wpisał się Tomáš Vondráček a druga tercja skończyła się wynikiem 1:3.

Po przerwie szybko gola kontaktowego strzelili czerwono-biali. W 43. minucie deficyt swojej drużyny zredukował Daniel Voženílek, ale mimo usilnych starań więcej bramek miejscowi już nie potrafili strzelić. Natomiast w końcówce zawodów, po wycofaniu bramkarza, mistrzowie Czech w niecałe dwie minuty stracili trzy gole. W 59. minucie do pustej bramki trafiali Adam Musil i Patrik Poulíček a w 60. rezultat na 2:6 ustalił Martin Kaut. Seria finałowa została więc zrównana na 2:2, a kolejny mecz już w środę w Pardubicach.