Seria trzynieckich hokeistów trwa. Oceláři wygrywają z Motorem

W meczu 24. kolejki Tipsport Extraligi hokeiści Oceláři Trzyniec podejmowali w WERK Arenie Motor Czeskie Budziejowice. Po zaciętym spotkaniu minimalne zwycięstwo 3:2 odnieśli gospodarze.

Pierwsza tercja nie wskazywała na to, że kibice będą świadkami tak emocjonującego boju. Czerwono-biali tą część meczu rozegrali perfekcyjnie, zdobywając trzy gole a nie tracąc żadnego. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 3. minucie Daniel Voženílek, który wykorzystał znakomite dogranie Richarda Pánika. W 17. minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Tomáš Kundrátek, ładnym strzałem pokonując bramkarza Motoru. Z kolei w 19. minucie przytomnym strzałem sympatyków mistrza Czech ucieszył Viliam Čacho.

Niestety w kolejnych tercjach “Stalownicy” nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę ekipy gości, która mimo trzybramkowego deficytu nie poddała się i walczyła do końca o korzystny rezultat. W 38. minucie celnym trafieniem Jan Ordoš podał tlen zespołowi Motoru, który nie ustawał w wysiłkach, by zdobyć kolejnego gola. Dzięki dobrej postawie Marka Mazanca gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę dwóch bramek aż do 55. minuty. Właśnie w końcówce zawodów przyjezdni złapali kontakt z rywalem, gdy krążek do trzynieckiej bramki posłał Matěj Toman. Skromną przewagę ekipa spod Jaworowego umiała obronić i po końcowej syrenie mogła cieszyć się ze zdobycia kompletu oczek.