Wydarzenia Bielsko-Biała

Setka zawodników w turnieju. Rozpoczęto otwarte mistrzostwa Bielska-Białej w szachach szybkich

W Hali pod Dębowcem rozpoczęły się dzisiaj I Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w szachach szybkich. Bierze w nich udział 98 szachistów – dzieci, młodzież, a nawet seniorzy. Najciekawsze pojedynki dopiero przed nami!

W sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej po raz pierwszy zorganizowano otwarte dla wszystkich mistrzostwa w szachach szybkich. Turniej, którego organizatorami są Urząd Miejski w Bielsku-Białej, BBOSiR, oraz Ludowy Klub Sportowy Wisła w Strumieniu, objął swoim patronatem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Na uczestników czeka wiele nagród – zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji zawodników z naszego miasta. Funkcjonuje bowiem oddzielna klasyfikacja dla bielszczan, mieszkańców Bielska-Białej obowiązywało także o połowę niższe wpisowe. Turniej zgłoszony został do klasyfikacji Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, a więc wyniki liczą się do rankingów.

Zainteresowanie turniejem okazało się ogromne, lista startowa bardzo szybko została zamknięta. Emocjonujących pojedynków na szachownicach na pewno nie zabraknie – tempo gry wynosi 15 minut. Grać może każdy z każdym, bez podziału na wiek i płeć. Najlepszy okazał się Rafał Tymrakiewicz, a najlepszym bielszczaninem został Marcin Kłaptocz.

Bielsko-Biała zasługuje na swoje mistrzostwa w szachach. Zgłosić mógł się każdy, gramy bez podziału na grupy. Są zawodnicy z Polski, nie ma żadnych ograniczeń. Dzięki sponsorom mamy bardzo atrakcyjne nagrody, pula nagród pieniężnych wynosi 4 tys. zł. Na wiosnę rozegraliśmy po raz pierwszy mistrzostwa pracowników samorządowych. Dla dopełnienia organizujemy teraz mistrzostwa otwarte dla wszystkich. Będziemy chcieli kontynuować zawsze wiosną zawody dla samorządowców, a późną jesienią turniej otwarty – mówi Paweł Jałowiczor, organizator mistrzostw.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Zagrałabym, tylko mówią że nie wolno damki zbić, a ja tak lubię zbijać (bąki też).