Wydarzenia Cieszyn

Siła, moc i gorące serca na szczycie Czantorii. To wszystko dla Piotra Glenca!

Fot. Morsy Skoczów / Facebook

II Zimowe Wejście na Czantorię w Krótkich Gaciach za nami. Na ustrońskim szczycie spotkali się miłośnicy morsowania i aktywnego wypoczynku z całego regionu. Przyszli nie tylko, by wspólnie się bawić, ale przede wszystkim pomóc. Tegoroczna impreza miała bowiem wymiar charytatywny.

Wspólne wyjście poprzedziła rozgrzewka, a następnie wszyscy skierowali się nartostradą w stronę szczytu Czantorii. Przy górnej stacji kolei linowej na uczestników imprezy czekały dalsze atrakcje – ciepła herbata i zupa, a także baseny wypełnione wodą, przygotowane specjalnie dla morsów. Nie brakło także wolontariuszy Fundacji Moc Pomocy, której podopiecznym jest Piotr Glenc, 41-letni mieszkaniec Ustronia. 17 maja ubiegłego roku mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi w Tatrach. Spadł w 200-metrową przepaść. Doznał urazu rdzenia kręgowego i jest częściowo sparaliżowany. Od tamtego czasu wymaga wieloobszarowej rehabilitacji, zakupu sprzętu, likwidacji barier. Każdy dzień jest dla niego walką o powrót do sprawności.

Fot. Morsy Skoczów / Facebook

O Piotrze Glencu, z zawodu policjancie, pełniącym służbę od 15 lat w ustrońskim komisariacie, a dziś potrzebującemu pomocy, pisaliśmy kilkakrotnie, m.in. tutaj i tutaj. Mężczyzna dziękuje wszystkim za wsparcie i organizację II Zimowego Wejścia na Czantorię w Krótkich Gaciach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pokor 2021
Pokor 2021
10 dni temu

“Krupówki” na Czantorii? Dziwny jest ten świat…

Ewa
Ewa
10 dni temu

W myśl zasady cel uświęca środki garstka przygłupów z całkowitym lekceważeniem dla pandemicznych zakazów urządzila sobie publiczną orgię..Zapomnieli ,że dzialalność charytatywna to przede wszystkim pokora. Niestety w zachowaniu tych szaleńców nic takiego dostrzec nie można.

Donald Tłuk
Donald Tłuk
9 dni temu
Reply to  Ewa

Marsz kobiet –W myśl zasady cel uświęca środki garstka przygłupów z całkowitym lekceważeniem dla pandemicznych zakazów urządziła sobie publiczną orgię.. Pełno takich dziś

Pedant
Pedant
10 dni temu

Albo na szczycie Czantorii, albo na polanie Stokłosicy przy górnej stacji kolei linowej. Stacja jest na wysokości 851mnpm, szczyt na wysokości 995mnpm. Odleglość do pokonania na szczyt pieszo – 15 min. Drugi raz popełniacie ten sam błąd.