Wydarzenia Cieszyn

Siła, moc i gorące serca na szczycie Czantorii. To wszystko dla Piotra Glenca!

Fot. Morsy Skoczów / Facebook

II Zimowe Wejście na Czantorię w Krótkich Gaciach za nami. Na ustrońskim szczycie spotkali się miłośnicy morsowania i aktywnego wypoczynku z całego regionu. Przyszli nie tylko, by wspólnie się bawić, ale przede wszystkim pomóc. Tegoroczna impreza miała bowiem wymiar charytatywny.

Wspólne wyjście poprzedziła rozgrzewka, a następnie wszyscy skierowali się nartostradą w stronę szczytu Czantorii. Przy górnej stacji kolei linowej na uczestników imprezy czekały dalsze atrakcje – ciepła herbata i zupa, a także baseny wypełnione wodą, przygotowane specjalnie dla morsów. Nie brakło także wolontariuszy Fundacji Moc Pomocy, której podopiecznym jest Piotr Glenc, 41-letni mieszkaniec Ustronia. 17 maja ubiegłego roku mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi w Tatrach. Spadł w 200-metrową przepaść. Doznał urazu rdzenia kręgowego i jest częściowo sparaliżowany. Od tamtego czasu wymaga wieloobszarowej rehabilitacji, zakupu sprzętu, likwidacji barier. Każdy dzień jest dla niego walką o powrót do sprawności.

Fot. Morsy Skoczów / Facebook

O Piotrze Glencu, z zawodu policjancie, pełniącym służbę od 15 lat w ustrońskim komisariacie, a dziś potrzebującemu pomocy, pisaliśmy kilkakrotnie, m.in. tutaj i tutaj. Mężczyzna dziękuje wszystkim za wsparcie i organizację II Zimowego Wejścia na Czantorię w Krótkich Gaciach.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pokor 2021
Pokor 2021
2 lat temu

“Krupówki” na Czantorii? Dziwny jest ten świat…

Ewa
Ewa
2 lat temu

W myśl zasady cel uświęca środki garstka przygłupów z całkowitym lekceważeniem dla pandemicznych zakazów urządzila sobie publiczną orgię..Zapomnieli ,że dzialalność charytatywna to przede wszystkim pokora. Niestety w zachowaniu tych szaleńców nic takiego dostrzec nie można.

Donald Tłuk
Donald Tłuk
2 lat temu
Reply to  Ewa

Marsz kobiet –W myśl zasady cel uświęca środki garstka przygłupów z całkowitym lekceważeniem dla pandemicznych zakazów urządziła sobie publiczną orgię.. Pełno takich dziś

Pedant
Pedant
2 lat temu

Albo na szczycie Czantorii, albo na polanie Stokłosicy przy górnej stacji kolei linowej. Stacja jest na wysokości 851mnpm, szczyt na wysokości 995mnpm. Odleglość do pokonania na szczyt pieszo – 15 min. Drugi raz popełniacie ten sam błąd.