Wydarzenia Bielsko-Biała

Skażona woda w Kobiernicach. Nie nadaje się nawet do kąpieli. Wykryto bakterie coli

Fot. Materiał prasowy

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej wydał komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pochodzącej ze Stacji Uzdatniania Wody Czaniec znajdującej się w Kobiernicach. Woda jest niezdatna do spożycia.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej zawiadamia, że na podstawie informacji dotyczącej badania jakości wody próbki pobranej w dniu 18.01.2023 r. na Stacji Uzdatniania Wody Czaniec mieszczącej się przy ul. Wodociągowej 1 w Kobiernicach, stwierdzono obecność bakterii grupy coli, w związku z czym woda jest niezdatna do spożycia.

Stacja należąca do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego S.A. w Katowicach, zaopatruje część obszaru Hecznarowic, Wilamowic oraz Zasola Bielańskiego. Woda z kranu nie nadaje się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Woda podawana z sieci nie jest zdatna do kąpieli.

Osoby z osłabioną odpornością, rodzice, opiekunowie niemowląt i małych dzieci muszą zachować szczególną ostrożność. Kolejny komunikat zostanie wydany przez Sanepid po uzyskaniu kolejnych wyników badań wody.

Pilny komunikat wydała bielska spółka AQUA, o czym można przeczytać w materiale: Spółka AQUA wydała komunikat. Wodę z ujęcia w Kobiernicach można spożywać bez obaw

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kobierzanin
Kobierzanin
10 dni temu

Czy może ktoś podać konkretną , świeżą , informację o jakości wody w Kobiernicach ?

Wrona
Wrona
10 dni temu
Reply to  Kobierzanin

Jest artykuł na stronie od Aqua
Wypowiedzieli się w kwestii wody.