Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Trudne warunki na drogach. Od wczoraj kilkanaście kolizji

Fot. Marcin Płużek

Do Bielska-Białej powróciła zima. Trudne warunki mogą dawać się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Słaba widoczność, opady śniegu, marznąca mżawka i zalegające błoto pośniegowe wymuszają na uczestnikach ruchu drogowego zachowanie szczególnej ostrożności. Od wczoraj policjanci naliczyli aż 17 kolizji.

Opady śniegu znów powodują trudne warunki na drogach Bielska-Białej. Nie tylko w stolicy Podbeskidzia ale i w całym regionie ogłoszony został alert drugiego stopnia ostrzegający przed intensywnymi opadami śniegu. W takich warunkach na drogach wskazane jest zachować szczególną ostrożność. Od wczoraj 19 stycznia, od godziny 8:00 do dziś 20 stycznia, do godziny 9:00 policjanci odnotowali aż 17 kolizji drogowych. Szczęśliwi nic poważniejszego się nie stało.

Dlatego funkcjonariusze przypominają, aby przed wyruszeniem w trasę zadbać o dobry stan techniczny pojazdu. Dopiero kiedy samochód jest odśnieżony i z czystymi, odmrożonymi szybami, możemy ruszać w drogę. Policja apeluje też do kierowców samochodów ciężarowych o to, aby pamiętali o odśnieżeniu naczep i plandek – spadający z nich śnieg może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Oczywiście należy również dostosować prędkość do warunków, używać odpowiednich świateł i zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. W zimowych warunkach musimy pamiętać o tym, że droga hamowania może się znacznie wydłużyć. Należy zwracać też uwagę na pieszych, którzy mogą być gorzej widoczni. Piesi powinni z kolei zachować czujność i pamiętać o elementach odblaskowych.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
babcia też
babcia też
1 rok temu

Wszyscy powinni zadbać o różne rzeczy w ostrożności. lecz nie ma, że przede wszystkim służby utrzymania powinny zadbać o stan dróg – alerty można ogłaszać teoretycznie.