Wydarzenia Bielsko-Biała

Spółka AQUA wydała komunikat. Wodę z ujęcia w Kobiernicach można spożywać bez obaw

Woda dostarczana przez spółkę Aqua ze stacji uzdatniania w Kobiernicach jest w pełni bezpieczna pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym. Można spożywać ją bez żadnych obaw – zapewnia spółka w przesłanym komunikacie.

– W związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Bielsku-Białej stwierdzającym obecność bakterii grupy coli w wodzie pitnej na terenie Hecznarowic, Wilamowic oraz Zasola Bielańskiego, a także licznymi telefonami odbiorców wody AQUA SA, informujemy, że woda dostarczana ze Stacji Uzdatniania Wody w Kobiernicach należąca do AQUA SA zaopatrująca również odbiorców gminy Wilamowice (miejscowość Pisarzowice) jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym i fizykochemicznym i można spożywać ją bez obaw – czytamy w komunikacie przesłanym przez bielską spółkę.

Dziś rano bielski sanepid poinformował, że w próbkach wody z pobranych z ujęcia należącego do Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego stwierdzono obecność bakterii grupy coli, o czym informowaliśmy w materiale: Skażona woda w Kobiernicach. Nie nadaje się nawet do kąpieli. Wykryto bakterie coli

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments