Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Nowa sala sportowa przy „Ósemce” coraz bliżej

Fot. UM Skoczów

W niespełna dwa lata wykonawca ma zbudować salę, a także plac szkolny przystosować tak, by służył jako parking.

Wczoraj burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko podpisał umowę z wykonawcą budowy nowej szkolnej sali gimnastycznej przy SP nr 8  (ul. G. Morcinka). Przy okazji odnowiony zostanie przyszkolny plac, na którym pojawią się nowe miejsca parkingowe.

Według projektu z 2020 r., przyszły obiekt będzie imponował swoimi rozmiarami. Wysoka na niemal 8 metrów hala sportowa będzie przylegała do istniejącej już, dużej sali gimnastycznej. Do dyspozycji uczniów będzie ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym nowoczesne kabiny prysznicowe, sanitariaty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, magazyn sprzętu i szatnie w korytarzu, który połączy obiekt z budynkiem szkoły, aby dzieci mogły swobodnie przemieszczać się między budynkami bez względu na warunki atmosferyczne. Przed budynkiem będzie również rampa dla wózków inwalidzkich. Na płycie hali zaprojektowano trzy koszykarskie boiska treningowe, trzy boiska do siatkówki oraz boisko do piłki ręcznej.

W ramach inwestycji, odnowiony zostanie  asfaltowy, wewnętrzny plac szkolny. Na tej powierzchni wytyczone zostaną nowe miejsca parkingowe oraz dwa wjazdy z różnych stron posesji.

Wykonawca – firma budowlana z Rybnika – zgodnie z umową ma 21 miesięcy na zrealizowanie inwestycji, którą wyceniono na 12 mln zł. W komunikacie Urzędu Miejskiego w Skoczowie czytamy: „Realizacja tak kosztownego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez dofinansowania z zewnątrz, które w tym wypadku udało się pozyskać w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Dofinansowanie wynosi 90% kosztów inwestycji”.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments