Cieszyn Na sygnale

Skradzione renault, kierowca “na bani” i poszukiwana 17-latka

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Już niespełna kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży samochodu policyjni wywiadowcy z cieszyńskiej komendy zatrzymali sprawcę przestępstwa i odzyskali utracony wóz. Mundurowi namierzyli auto w Skoczowie. 32-latek kierował skradzionym renault bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, a towarzyszyła mu poszukiwana 17-latka…

Policjanci z Cieszyna zostali zawiadomieni o kradzieży renault z terenu prywatnej posesji i rozpoczęli poszukiwania pojazdu oraz złodzieja. W sprawę zostali zaangażowani między innymi policjanci prewencji, kryminalni, z drogówki i z zespołu wywiadowczego. To właśnie ci ostatni zauważyli w Skoczowie skradzione renault i zatrzymali go do kontroli na ulicy Bielskiej. Podróżujące w nim osoby dokładnie sprawdzono.

– 32-letni kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu, a dokumenty, jakie przy sobie posiadał, nie były jego. Nie potrafił też wytłumaczyć, w jakich okolicznościach wszedł w ich posiadanie. W dodatku był pod wpływem alkoholu. Podróżująca z nim 17-latka, nie posiadając dokumentów, dane podała ustnie, z tym, że… nie swoje. Jej wersję potwierdzał 32-latek. Podszywając się pod swoją siostrę, chciała uniknąć zatrzymania i powrotu do ośrodka wychowawczego, z którego uciekła. Policjanci nie dali się jednak zwieść i ostatecznie nastolatka przyznała się do kłamstwa, podając swoje prawdziwe personalia. Została najpierw zatrzymana w policyjnej izbie dziecka, skąd wróciła do ośrodka, z którego uciekła – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież pojazdu, prowadzenie samochodu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu oraz wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy co do tożsamości swojej pasażerki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia oraz – zgodnie z nowymi przepisami – zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna sięgająca nawet 30 tysięcy złotych. Odzyskane przez policjantów auto trafiło już do prawowitego właściciela.

google_news