Wydarzenia Sucha Beskidzka

Śmieciobranie w gminie Stryszawa

Fot. Materiał prasowy

W niedzielę (24 kwietnia) o 14.00 w kilku sołectwach gminy Stryszawa odbędzie się akcja „Śmieciobranie 2.0 Rzeka/Las”.

Jak podkreśla jeden z organizatorów Maciej Mikołajczak w ubiegłym roku w akcji brało udział 40 osób.

Wspólnie z lokalną społecznością Korzeniówki w Kukowie zainicjowaliśmy sprzątanie tzw. Lasu Plebańskiego. Posprzątaliśmy kilkanaście hektarów okolicznych lasów zbierając ponad 100 worków odpadów. Nasze działania obejmowały również cieki wodne i strumienie. W tym roku nasze dzieci mobilizują nas do ponowienia akcji. Mają w pamięci ubiegłoroczne wydarzenie przy którym najwidoczniej się świetnie bawiły. Wcale się im nie dziwię, gdyż łączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepsze rozwiązanie – podkreśla Maciej Mikołajczak.

W tym roku „Śmieciobranie 2.0 Rzeka/Las” planowane jest w Kukowie, Krzeszowie i Stryszawie odbędzie się w niedzielę (24 kwietnia) o 14.00.

Zapraszamy do udziału wolontariuszy z rodzinami. Zapewniamy worki na odpady i ich wywóz. Posprzątajcie okoliczny las, rzekę lub miejsce waszych niedzielnych spacerów. Dajcie najlepszy przykład swoim dzieciom. W tym roku rozszerzamy naszą akcję. Swój udział w naszym wydarzeniu na terenie Lachowic zapowiedział tamtejszy PCK – podkreślają organizatorzy.

Chętni do uczestniczenia w akcji mogą się kontaktować z Maciejem Mikołajczakiem pod numerem telefonu 515 465 163 lub pod e-mailem: [email protected].

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ouo vadis
Ouo vadis
1 rok temu

Lepsze od niejednego grzybobrania kiedy nie ma w lesie, śmieci chyba nigdy nie zabraknie. Grzybów nikt nie sieje w lesie a tutaj śmieci siejemy sami i to smutne. Jeden posieje i nie zbierze, musi za niego zrobić drugi.