Sport Cieszyn

Trzyniec wygrywa w Pradze

Dziś w praskiej O2 Arenie rozegrano trzeci mecz finałów play-off hokejowej Tipsport Extraligi. Po bardzo emocjonującym widowisku, toczącym się w gorącej atmosferze, górą był zespół Oceláři Trzyniec.

W pierwszej tercji Sparta objęła prowadzenie. W 10. minucie wynik otworzył Michal Řepík i było to jedyne trafienie, jakie obejrzał komplet 17 220 widzów, śledzących spotkanie z poziomu trybun w tej części meczu. Obrońcy tytułu mistrzowskiego jednak się nie załamali i w drugiej tercji odwrócili rezultat. W 29. minucie wyrównał Tomáš Marcinko (na zdjęciu) a w 38. prowadzenie gościom dał Andrej Nestrašil.

W trzeciej odsłonie czerwono-biali zadali trzeci cios, gdy w 48. minucie gola zdobył Vladimír Dravecký. W końcówce zawodów w hali zrobiło się gorąco, nie tylko na lodzie, ale także na trybunach i mecz został przerwany. Po jego wznowieniu gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki. Na 16 sekund do końca spotkania do siatki krążek posłał David Kaše, ale to nie wystarczyło, by wygrać ten pojedynek. Trzyniecka drużyna zwyciężając 3:2 zrobiła kolejny krok w kierunku zdobycia Pucharu Masaryka. Jutro o 17:00 mecz numer cztery.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments