“Smoki” pokonały Rycerzy… w karnych

Hokeiści Oceláři Trzyniec wygrali ostatni ligowy mecz w roku 2019, rozgrywany w WERK Arenie. Ekipa ze smokiem na piersi po serii rzutów karnych okazała się lepsza od Rytíři Kladno.

W środowe popołudnie kibice pod Jaworowym obejrzeli szybkie i obfitujące w okazje podbramkowe widowisko. Tak naprawdę gdyby nie słaba skuteczność, szczególnie miejscowego teamu, rezultat spotkania mógłby być zdecydowanie bardziej okazały. Tymczasem w regulaminowym czasie gry obie drużyny tylko po razie potrafiły trafić krążkiem do bramki przeciwnika. W 14. minucie prowadzenie gospodarzom dał Matěj Stránský a w 23. minucie wyrównał Brady Austin. Więcej goli już nie padło, więc do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne były, najpierw dogrywka, a na końcu rzuty karne. Te lepiej egzekwowali hokeiści z Trzyńca, wygrywając w nich 3:2. Decydujące o zdobyciu dwóch punktów trafienie zaliczył Ondřej Kovařčík.