Śnieżna inauguracja piłkarskiej wiosny w Ustroniu. Kuźnia lepsza od Orła | ZDJĘCIA

W meczu 16. kolejki IV ligi Kuźnia Ustroń podejmowała na własnym boisku Orła Łękawica. Zagrożeni degradacją gospodarze pokonali rywali 2:0 i zgarnęli cenne trzy oczka.

Pojedynek toczony był w ekstremalnie trudnych warunkach, przy obfitych opadach śniegu, ale to nie przeszkodziło futbolistom obu drużyn, by stworzyć ciekawe widowisko. W zimowych warunkach, na sztucznej murawie, lepiej czuli się ustronianie. To oni objęli prowadzenie w 16. minucie, gdy po rzucie rożnym celnie główkował Mateusz Gawlas. Drugie trafienie Kuźnia dorzuciła po przerwie. W 53. minucie strzałem po ziemi bramkarza Orła pokonał Michał Pietraczyk. Debiut trenera Daniela Kubaczki na ławce ekipy spod Równicy wypadł zatem okazale, ale jak podkreśla szkoleniowiec to dopiero pierwszy z wielu kroków, jaki musi postawić jego zespół, by obronić czwartą ligę dla Ustronia.