Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Solidarni z Białorusią

Ośrodek Integracji Obcokrajowców w Bielsku-Białej myBB zaprasza wszystkich na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę na placu Chrobrego. To wyraz poparcia dla Białorusi, która przeżywa teraz najtrudniejsze w swojej historii chwile. – Weźmy ze sobą flagi polskie, białoruskie biało-czerwono-białe i europejskie – zachęcają organizatorzy.

W ostatnich dniach oczy całego świata zwróciły się w kierunku Białorusi. Jesteśmy świadkami historycznej chwili, gdy Białorusini walczą o prawo do życia w wolnym kraju.

– Mają do tego prawo, aby funkcjonować w demokratycznym świecie. Boimy się równocześnie, że ktoś może im przeszkodzić w tych dążeniach – piszą i dodają, że w Bielsku-Białej mieszkają i pracują Białorusini na równi z Polakami i przedstawicielami innych narodowości. – Dajmy im wspólnie wyraz solidarności – namawiają.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 18.00 na placu Chrobrego.

– Weźmy także flagi europejskie. Bo Białoruś także musi mieć w końcu szansę na wejście do europejskiej rodziny – dodają.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wprost
Wprost
1 rok temu

Zastanówmy się co dały Ukrainie kolejne popierane przez cały postępowy świat Majdany. Tylko utratę części terytorium, wojnę domową i puste obietnice o zaproszeniu do UE. Kto na Ukrainie skorzystał z ruchawki? W naszym interesie nie jest doprowadzenie do wojny domowej na Białorusi.

Janek
Janek
1 rok temu

Dlaczego Białoruś także MUSI mieć szansę na wejście do europejskiej rodziny? Czy Białoruś teraz należy do azjatyckiej rodziny? Jakie to nadzwyczajne szczęście czeka na nich w UE? Dajmy im samym decydować o swoim losie! Poparcie dla pokojowych przemian tak. Nie dla europejskiej propagandy.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Janek

Kto pamięta życie w PRL, wie że poparcie da nie tyle szczęście co zupełnie inne życie. My też dostawaliśmy poparcie np. nieocenione od papieża rodaka.