Sparta rozbita w Trzyńcu

Hokeiści Oceláři Trzyniec pokazali moc. Ekipa spod Jaworowego w piątkowy wieczór nie pozostawili złudzeń praskiej Sparcie, ogrywając ją 5:1.

W pierwszej tercji gospodarze zdominowali rywala, strzelając im dwa gole. Oba w przewadze. Matej Stránský i Petr Vrána pokonywali bramkarza zespołu gości w 5. i 15. minucie meczu. Przy tych trafieniach asysty zaliczył Wojtek Wolski.

Ten sam duet atakujących podwyższył prowadzenie trzynieckiej drużyny w drugiej odsłonie spotkania. Tym razem Matej Stránský i Petr Vrána umieszczali krążek w siatce bezradnego przeciwnika w 35. i 37. minucie gry.

W ostatniej tercji zespół ze stolicy Czech w końcu znalazł sposób na świetnie dysponowanego bramkarza “Stalowników” Jakuba Štěpánka (pokonał go w 45. minucie Robert Říčka), ale ostatnie słowo i tak należało do dopingowanych przez komplet publiczności miejscowych. Wynik spotkania na 5:1 dla gospodarzy ustalił w 53. minucie Erik Hrňa i cenne trzy punkty zostały w Trzyńcu.