Sparta w końcu pokonana. Pierwszy meczbol prażan obroniony

Po dwóch porażkach w stolicy Czech 0:3 i 2:3 (po dogrywce), hokeiści Oceláři Trzyniec zagrali dwa mecze półfinałowe ze Spartą w WERK Arenie. Wczoraj znów górą byli rywale, ale dziś w końcu to czerwono-biali mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Wczorajsza porażka 2:3 po dogrywce sprawiła, że w serii półfinałowej prażanie prowadzili 3:0. Meczbol po stronie przeciwnika został jednak obroniony a rywalizacja została przedłużona. W niedzielny wieczór “Stalownicy” rozbili Spartę 4:1. Pierwsza tercja zakończyła się wygraną gospodarzy 2:0, po dublecie Marko Daňo w 7. i 16. minucie gry. W drugiej części spotkania, w 29. minucie, bramkę kontaktową dla gości strzelił Jakub Krejčík, ale to było wszystko na co stać było ekipę ze stolicy. W trzeciej odsłonie kolejne dwa trafienia dołożyli miejscowi. W 49. minucie gola zdobył Andrej Nestrašil a w 58. do pustej bramki krążek posłał Petr Vrána, ustalając ostateczny rezultat starcia.

Piąty mecz półfinałowy już we wtorek, 9 kwietnia w Pradze.