Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Srebrna biżuteria to zawsze doskonały wybór. Wystarczy o nią odpowiednio dbać.

Zarówno ilość rozmaitych wyrobów, jakie są w stanie wykonać ze srebra mistrzowie jubilerskiego fachu, jak i kunsztowność ich zdobień, potrafi zapierać dech w piersiach. W odpowiedniej próbie jest to nie tylko materiał bardzo wdzięczny jeśli chodzi o obróbkę, ale także charakteryzujący się wysoką trwałością, dzięki której poszczególnymi ozdobami cieszyć się można przez wiele lat. Trzeba jedynie przestrzegać kilku prostych zasad.

Zawsze miej ją na uwadze i chroń przed szkodliwymi czynnikami

Srebro jest materiałem, którego niepowtarzalny wygląd gwarantuje wykonanej z niego biżuterii wspaniałą uniwersalność. Obszerne oferty najlepszych producentów, o czym można przekonać się np. przeglądając asortyment sklepu Srebropol, pozwalają dobrać ozdoby odpowiednie do najrozmaitszych okazji, zarówno tych wymagających stosowanej elegancji, jak bardziej swobodnych. Mogą one nam więc towarzyszyć dosłownie wszędzie – właśnie dlatego koniecznie trzeba więc o nich pamiętać i być może zrewidować niektóre przyzwyczajenia.
Warto ograniczyć ryzyko kontaktu z wszelkimi substancjami, jakie nie sprzyjają zachowaniu srebrnej biżuterii w dobrym stanie. Szykując się do wyjścia załóżmy ją więc na sam koniec, nie narażając na bezpośredni kontakt z perfumami czy różnego typu wyrobami kosmetycznymi. Aby nasze bransoletki srebrne, łańcuszki i inne ozdoby po powrocie z letniego wypoczynku nadal zachwycały nas swym blaskiem, zdejmijmy je przed kąpielą. Ani chlor, ani słona woda nie powinna mieć z nimi kontaktu. Jeśli idziemy oddawać się aktywności fizycznej, zostawmy nasze kolczyki czy inne takie drobiazgi w domu. Niepotrzebny im ani wpływ potu, ani ryzyko zgubienia. Jakimkolwiek pracom domowym także nie powinna towarzyszyć, by poza ryzykiem kontaktu z agresywnymi preparatami nie zagrażały im uszkodzenia mechaniczne. Wyroby srebrne stanowią wspaniałą oprawę dla wszelkiego rodzaju kamieni, a także pereł czy bursztynów. O nich także należy pamiętać!

Twoja biżuteria czernieje? Spokojnie, to nic złego!

Każdy wyrób wykonany ze srebra po pewnym czasie pokrywa się charakterystycznym nalotem. W żadnym wypadku nie jest to oznaka jego niedostatecznej jakości. Przeciwnie: to dowód czystości jego stopu – martwić się trzeba raczej wówczas, gdy nic podobnego miejsca nie ma. Proces ten w naszych czasach może następować szybciej, jako że jest rezultatem obecności w powietrzu tlenków siarki – wiele zależy zatem od konkretnej lokalizacji.
Usunięcie problemu, czyli tego nalotu nie jest rzeczą trudną – pojawia się on wyłącznie na powierzchni metalu. Porady odnośnie metod domowych odnaleźć w internecie łatwo – należy jednak zachować ostrożność, aby nie doprowadzić do powstania zarysowań. Problematyczna może być obecność np. kamieni szlachetnych – jeśli nie wiemy jak się z nimi obchodzić, lepiej udać się do jubilera. W wielu pracowniach otrzymamy specjalne płyny i ściereczki. W niejednej wykonuje się ponadto mycie ultradźwiękowe – nie można go jednak stosować do wyrobów, które są jedynie posrebrzane, bo wykończenie takie zostanie usunięte.
Najważniejsze, to zapobiegać, co wymaga odpowiedniego przechowywania. Zakup szkatułki to zawsze dobra decyzja.

Materiał partnerski.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o