Wydarzenia Cieszyn

Stan wyjątkowy w Czechach i nowe obostrzenia. Rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień

Premier Czech poinformował dziś o wprowadzeniu stanu wyjątkowego u naszych południowych sąsiadów. Będzie obowiązywał od północy przez 30 dni. Od jutra wchodzą w życie także nowe obostrzenia. Wszystko dlatego, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni epidemia wirusa Covid-19 szerzy się w Czechach w olbrzymim tempie.

W czeskich szpitalach przebywa prawie 6000 pacjentów zarażonych koronawirusem, spośród których 800 jest w stanie ciężkim. Niektóre lecznice, zwłaszcza na Morawach, są na granicy swoich możliwości i rozpoczęły transporty pacjentów do Pragi. Dzienna liczba pozytywnych wyników testów już trzykrotnie przekroczyła 20 000. W poprzednich falach wynosiła maksymalnie mniej niż 18 000. Tygodniowy wskaźnik zakażeń osób przekroczył natomiast 1000 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Wyższy jest tylko na Słowacji, która wprowadziła lockdown.

Premier, Andrej Babiš, poinformował, że jutro o 18.00 obowiązywać będą nowe obostrzenia. Co się zmieni? Wszystkie kluby, puby i bary oraz restauracje powinny być zamknięte po godzinie 22.00. Nie wolno pić alkoholu w miejscach publicznych. Nie wolno jeść posiłków w centrach handlowych. Wprowadzono zakaz jarmarków adwentowych. Wyjątek stanowi sprzedaż choinek i ryb. W wydarzeniach sportowych i kulturalnych będzie mogło teraz uczestniczyć najwyżej 100 osób. To ograniczenie nie dotyczy pogrzebów. Teatry, kina, sale koncertowe, w których podczas przedstawienia, koncertu widzowie siedzą, może odwiedzać najwyżej tysiąc osób.

Czeskich rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla osób w wieku ponad 60 lat, pracowników służby zdrowia, pracowników opieki społecznej, policjantów i strażaków. Na razie jednak w tej sprawie nie zapadła jeszcze decyzja.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
4 dni temu

wirusa nie trzeba się bać ……Morawiecki Kłamca

Janusz
Janusz
4 dni temu

Przynajmniej green pass do czegoś się przydaje w cz bo w pl tylko dupę można podetrzeć

Karol
Karol
4 dni temu

jak to jest? zaszczepieni chorują i umierają a niezaszczepionym nic nie ma? to preparat działa czy nie działa, szkodzi czy nie szkodzi?

ZenekFrajer
ZenekFrajer
4 dni temu
Reply to  Karol

może odeślą ten szmelc i dostaną z powrotem forsę?
poszło na to ze 100mld EUR chyba!?
podobno zaszczepieni zarażają i nie wiadomo już jak te limity i lokdauny uczciwie wyznaczać skoro zarażają..
Popyrtolił się misterny plan jednym słowem.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  Karol

Gdzie to usłyszałeś, że zaszczepionym nic nie ma?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu
Reply to  Hermenegilda

niezaszczepionym

Emil
Emil
4 dni temu

Poyebało ich do końca?

Dawid
Dawid
4 dni temu
Reply to  Emil

Jesteś w błędzie,są mądrzejsi niż nasze nieudaczniki,gdyby nie zależało im na słupkach wyborczych juz dawno były by obostrzenia.Wolą niech polacy chorują i umierają aby tylko słupki były jak najwyżej.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 dni temu
Reply to  Dawid

Emil nigdy nie jest w błędzie, zadaje tylko pytanie z doborem słów sobie przynależnym. Najcenniejsze jest “do końca”. Nie znamy jakie pytania miałyby być w stosunki do innego sąsiada Słowacji a broń Boże Niemiec, Austria trochę dalej.

:))))))
:))))))
4 dni temu
Reply to  Dawid

Ale jak emeryt umrą to cały misterny elektorat wpizdu

Nika
Nika
5 dni temu

OKropne co wydziwiają