Na sygnale Oświęcim

Staranował pieszą na pasach i zwiał. Poszukiwany kierowca trzydrzwiowej corsy

Fot. KPP w Oświęcimiu

Policjanci poszukują kierowcy opla corsy. Przypuszczają, że to on mógł potrącić pieszą w Oświęcimiu, a następnie uciec, nie udzielając jej pomocy.

Do wypadku doszło w niedzielę, 12 listopada, tuż przed 7.00 na ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Jak wstępnie ustalili policjanci, w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową kierowca – najprawdopodobniej opla corsy – potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał, nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez pogotowie do szpitala.

Śledczy przypuszczają, że wypadek spowodował kierowca trzydrzwiowego opla corsy, który jechał od rynku w kierunku mostu Piastowskiego. – Policjanci poszukują sprawcy oraz ustalają szczegóły zdarzenia. Trwa analiza nagrań z monitoringu. Zwracamy się z prośbą o kontakt do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy pomiędzy g. 6.45 a 7.00 jechali przez most Piastowski w kierunku oświęcimskiej starówki. Na nagraniu z kamerki samochodowej może znaleźć się szczegół, który pomoże w ustaleniu sprawcy potrącenia. Nagranie takie należy zabezpieczyć i powiadomić policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, dzwoniąc pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112 – informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej w Oświęcimiu.

– Na duże podziękowania zasługują osoby, które widząc pieszą leżącą na chodniku natychmiast udzieliły jej pierwszej pomocy. W tym pracowniczka hotelu oraz jeden kierowców – podkreśla rzecznik KPP.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
Dominik
8 miesięcy temu

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje,  Dominik tel. 663 152 419

Sony Ericsson
Sony Ericsson
8 miesięcy temu

Jakość zdjęcia powala…