Wydarzenia Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Sto lat Pani Marii

Fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Jeszcze jedna bielszczanka dołączyła do szacownego grona stulatków. 28 sierpnia rocznicę urodzin obchodziła Maria Targosz. Jubilatkę odwiedzili z tej okazji z kwiatami, gratulacjami oraz życzeniami – przedstawiciele bielskiego samorządu w osobach wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Karola Markowskiego oraz dyrektora biura RM Janusza Kapsa.

Maria Stefania Targosz z domu Płosa urodziła się w Kętach. Była jedną z ośmiorga dzieci. W dzieciństwie straciła matkę. Przed wojną mieszkała w Komorowicach, skąd podczas okupacji – jako nastoletnią dziewczynę – wywieziono ją na roboty przymusowe Niemiec. Po wojnie wróciła do rodzinnego domu. Tu wyszła za mąż, urodziła dzieci, ukończyła też Technikum Ekonomiczne w Białej a następnie Technikum Włókiennicze w Bielsku. To właśnie z włókiennictwem związała swoje zawodowe życie. Zatrudniona byłą między innymi w zakładach Merilana oraz w Centralnym Laboratorium Przemysłu Włókienniczego.
Małżeństwo doczekało się córki oraz dwóch synów. Przez cały czas rodzina mieszkała w Białej. Najpierw przy obecnej ulicy Stojałowskiego a później przy Akademii Umiejętności. Mimo tak podeszłego wieku jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem. Jej radością jest liczna grono wnucząt i prawnucząt.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaco
Jaco
5 miesięcy temu

I to jest piękna informacja 🙂
Zdrowia i jeszce raz zdrowia 🙂