Wydarzenia Cieszyn

Strumień: Co dalej z byłą kaflarnią? Gmina ma pomysł

Co dalej ze strumieńską kaflarnią? Na to pytanie odpowiedź będzie można znaleźć podczas spotkania informacyjnego 23 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu.

Gmina szuka pomysłów na rewitalizację poprzemysłowego terenu. Obecnie dysponuje wstępnymi założeniami koncepcyjnymi wizualizacji budynku, jaki mógłby powstać w miejscu po rozebranych obiektach byłem kaflarni. I tak podczas spotkania zostanie omówiony właśnie projekt realizacji tego meijsca z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej projektu „Beskidzki HUB – Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up”. Na działce po byłej Kaflarni planowane jest wybudowanie ośrodka rozwoju możliwości zawodowych i biznesowych Beskidzki HUB – Centrum Innowacji Cyfrowych i Nowoczesnych Technologii wraz z lokalnymi inkubatorami przedsiębiorczości i wspierania firm typu start-up, w wymiarze technicznym bazującym na planowanym laboratorium – Fab-LAB.

Co ważne, na nieruchomości planuje się lokalizację owego obiektu, którego kubatura byłaby mniejsza niż obecny budynki byłej kaflarni. I tak powstałyby też m.in. miejsca parkingowe. Teren, który do tej pory był wykorzystywany pod działalność gospodarczą, nadal służyłby mieszkańcom, dając miejsca pracy i stwarzając wsparcie dla osób planujących lub prowadzących własne firmy. Co Wy na to?

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
była kaflarnia nie była
była kaflarnia nie była
8 miesięcy temu

A może kierując się nazwą, w tym miejscu – jakiś obiekt w kierunku miejsc pracy dla miejscowych mieszkańców, stworzenie okazji do zarobienia kilka kafli. Tu jest koncepcja miejsc pracy dla urzędników przyjezdnych a tych chyba jest już przerost, koncepcja nieporównywalna do miejsc pracy w byłej kaflarni – po kaflarni ani śladu.

wymysł burmistrza
wymysł burmistrza
7 miesięcy temu

Dokładnie, nic dla gminy to nie wniesie a później znowu będzie stał kolejny budynek i straszył pustką