Porady i inspiracje

Stwórz swój rytuał odprężający z matami masującymi marki Casada

Mimo że rytuały odprężające kojarzone są z długimi, jesiennymi wieczorami, warto postarać się włączać je do planu dnia zawsze wtedy, gdy tylko jest to możliwe. Rozluźniając ciało oraz uspokajając umysł, uda się odzyskać wewnętrzną równowagę, tak bardzo potrzebną w życiu wypełnionym stresem i pośpiechem. W tworzeniu własnych rytuałów odprężających pomaga niemiecka marka Casada, tworząca wysokiej jakości maty masujące do masażu pośladków i pleców. Sprawdź, co potrafią te urządzenia i jak uatrakcyjniają domowy relaks.

Masaż na macie masującej jako element własnego rytuału

Po dniu pracy, w którym nie brakowało stresujących sytuacji, przydałoby się poświęcić sobie kilkanaście minut i w tym czasie zrobić coś, co pozwoli zrelaksować nie tylko ciało, ale także umysł. W ukojeniu obolałych mięśni i rozprawieniu się z negatywnymi emocjami szczególnie przydatne mogą okazać się prywatne rytuały odprężające. Aby nie tracić tak cennego czasu, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, do których należą maty masujące. Ze względu na swój wygląd przypominać mogą standardowe nakładki czy pokrowce na siedzenie, które są stworzone dla zwiększenia komfortu osoby siedzącej. W odróżnieniu od takich akcesoriów, maty z oferty firmy Casada wykonują masaż wszystkich odcinków kręgosłupa lub wyłącznie wybranej partii. Mogą realizować niebywale przyjemny masaż shiatsu lub ostukujący. Dzięki wibracyjnym silnikom umieszczonym w siedzisku przynoszą ulgę także pośladkom.

Masaż przy pomocy maty masującej może trwać kilka lub kilkanaście minut, w zależności od tego, na jak długą sesję jesteś w stanie pozwolić sobie danego dnia. W ustawieniu czasu, techniki czy intensywności masażu pomaga dołączony do zestawu pilot. Jego obsługa jest naprawdę intuicyjna, więc po raz kolejny możesz oszczędzić cenne dla siebie sekundy. A jak wykorzystać urządzenie w trakcie prywatnego rytuału? Tutaj wszystko zależy od potrzeb, na przykład cały rytuał może składać się z masażu na macie lub stanowić tylko jego część. Gdy wybierzesz drugie rozwiązanie, wówczas możesz potraktować masaż jako element całości i poprzedzić nim medytację, słuchanie muzyki relaksacyjnej czy rozmowę z ukochaną osobą.

Jedna mata masująca i wiele możliwości zastosowania

Ze względu na to, że maty masujące realizują różne techniki masażu, a zaawansowane są także  wyposażone w programy automatyczne, nie sposób się nimi znudzić. Wraz z każdym kolejnym użytkowaniem urządzenia możesz testować kolejne programy i ustawienia, a także zmieniać miejsce relaksu, przenosząc matę do innego pomieszczenia. Możesz dzielić się tą przyjemnością korzystania z masażera razem z domownikami lub bliskimi osobami, które są częstymi gośćmi.

Maty mają odpinane siedziska, które służą nie tylko do masażu pośladków. Z powodzeniem odgrywają rolę masażera do stóp. Wystarczy po odpięciu siedziska umieścić je przy krześle lub kanapie i podarować zmęczonym stopom chwilę prawdziwego odprężenia. Sesja może być jeszcze przyjemniejsza, jeśli połączysz ją z lekturą interesującej powieści i oglądaniem krótkiego odcinka serialu. Jedna mata masująca to zatem wiele możliwości – zachęcamy do sprawdzenia ich wszystkich.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments