Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sucha wyciąga rękę do przedsiębiorców

Fot. Wojciech Ciomborowski

W związku z trudną sytuacją przedsiębiorców z terenu Suchej Beskidzkiej, spowodowaną epidemią wirusa SARS-CoV-2, burmistrz miasta wychodząc naprzeciw problemom, z którymi zmagają się miejscowi przedsiębiorcy, wprowadził rozwiązania, które mają ułatwić im przetrwać trudny czas.

Decyzją burmistrza można ubiegać się o odroczenie płatności czynszu dzierżawnego lub wstrzymanie jego naliczania (dotyczy dzierżawców, którzy nakazem odgórnym zostali zmuszeni są do czasowego zawieszenia działalności), płatności  podatku od nieruchomości, środków transportowych i innych płatności na uzasadniony wniosek przedsiębiorcy.

Odroczenie może obowiązywać do 31 sierpnia i dotyczy płatności za marzec i kwiecień tego roku. Można je uzyskać poprzez złożenie wniosku wraz z uzasadnieniem zawierającym opis sytuacji, w której znalazł się przedsiębiorca. Dodatkowo do każdego wniosku należy dołączyć oświadczenie o pomocy publicznej de minimis.

Wniosek można złożyć: w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą EUAP,  drogą mailową: info@sucha-beskidzka.pl, pocztą na adres: Urząd Miasta Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 19, 34 – 200 Sucha Beskidzka, lub bezpośrednio do skrzynek znajdujących się przy wejściach do budynku urzędu.

Każdy wniosek przedsiębiorcy będzie rozpatrywany indywidualnie.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o