Sukces dzieciaków w Żorach. 10 medali dla Cieszyńskiego Kyokushin

W minioną sobotę, 24 września w Żorach odbył się VIII Turniej Karate Kyokushin SARI CUP. Wzięło w nim udział 28 klubów i około 250 zawodników. Cieszyński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 zawodników: Wiktoria Urbanek, Maja Urbanek, Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Adam Sieradzki, Adam Szydłowski, Lena Santarius, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz, Odyseusz Matysiak, Jan Sieradzki, Karolina Mruszczyk.

Przez cały dzień zawodników z Klubu Karate Kyokushin nie opuszczała dobra passa. Łącznie zdobyli dziesięć medali – dwa złote medale, dwa srebrne i sześć brązowych.

Złoty medal zdobył Maksymilian Wojtas wygrywając trzy walki, w tym finał przed czasem nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami. Drugi złoty medal wywalczyła Lena Santarius wygrywając również trzy walki, dwie przed czasem, w tym finał również przez niskie kopnięcia low-kick.

Srebrne medale w swojej kategorii zdobyli Adam Szydłowski oraz Odyseusz Matysiak.
Brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Urbanek, Adam Sieradzki, Jan Sieradzki, Kamila Kozłowska, Karolina Wachholz i Karolina Mruszczyk.

Organizatorem Turnieju był Klub Karate Kyokushin Shogun Żory. Sędzią głównym Turnieju był shihan Janusz Piórkowski, a z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędziami byli Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem ekipy był Bogdan Kubica. Start zawodników cieszyńskiego klubu był współfinansowany ze środków Miasta Cieszyna i Elektrometalu Cieszyn.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.