Szalony mecz w Trzyńcu. Punkt “Stalowników” na otwarcie Ligi Mistrzów

Obfitujące w gole widowisko obejrzało ponad 3,4 tysiąca kibiców w Werk Arenie, gdzie 1 września nowy sezon w Champions Hockey League zainaugurowała drużyna Oceláři Trzyniec. Mistrzowie Czech po dogrywce ulegli szwajcarskiemu SC Rapperswil-Jona Lakers 6:7.

Jako pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 8. minucie krążek między słupki posłał Tomáš Kundrátek, ale Helweci szybko wyrównali. W 12. minucie Yannick-Lennart Albrecht ucieszył liczną grupę fanów ze Szwajcarii i na pierwszą przerwę obie drużyny zjeżdżały przy remisie 1:1.

W kolejnej części gry czerwono-biali potrafili wypracować sobie przewagę, gdy w 26. i 27. minucie na listę strzelców wpisali się kolejno Richard Pánik i Adam Polášek. W końcówce tercji grający w przewadze pięć na trzy goście zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Jordana Schroedera, jednak chwilę później grający w osłabieniu “Stalownicy” wyprowadzili zabójczą kontrę, którą na gola zamienił Marko Daňo. Oba trafienia padły w 38. minucie spotkania a druga odsłona zakończyła się przy stanie 4:2.

Ostatnia tercja była absolutnie szalona. Zaczęli ją dobrze miejscowi, zdobywając piątą bramkę w 42. minucie. Jej strzelcem był Libor Hudáček. Później jednak dwaj zawodnicy trzynieckiej drużyny powędrowali na ławkę kar, co Szwajcarzy wykorzystali. Tyler Moy i Nico Dünner trafiali do siatki w 44. i 45. minucie i zrobiło się 5:4. Na domiar złego w 55. minucie wyrównał Nathan Vouardoux. Goście przy wyniku remisowym poczuli krew i ku zaskoczeniu miejscowych fanów w 58. minucie po raz pierwszy tego dnia wyszli na prowadzenie, które dał im Tim Grossniklaus. Na szczęście 40 sekund później do stanu 6:6 doprowadził Libor Hudáček.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna zatem była dogrywka, w której skuteczniejsi okazali się hokeiści SC Rapperswil-Jona Lakers. Zwycięstwo dał im w 2. minucie dodatkowego czasu gry Jordan Schroeder. Goście zabrali dwa oczka, gospodarze musieli zadowolić się jednym. Warto dodać, że w barwach klubu spod Jaworowego w oficjalnym meczu zadebiutował Kamil Wałęga, który pojawił się na lodzie w pierwszej tercji.

Oceláři Trzyniec – SC Rapperswil-Jona Lakers 6:7
8. Kundrátek (J. Jeřábek, Haas), 26. Pánik (Kundrátek, Voženílek), 27. Polášek (Hrehorčák, Miloš Roman), 38. M. Daňo, 42. L. Hudáček (M. Daňo, A. Nestrašil), 58. L. Hudáček (A. Nestrašil, J. Jeřábek) – 12. Albrecht (Čajka, Aebischer), 38. Schroeder, 44. Moy (Noreau, Červenka), 45. Dünner (Schroeder, Wetter), 55. Vouardoux (Červenka, Noreau), 58. Grossniklaus (Rask), 62. Schroeder (Noreau)